کد خبر : 3466

رضوانی:

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس یازدهم، با اشاره به ناموفق بودن اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی در وسایل نقلیه عمومی پایتخت گفت: کمبودها مانع اجرای صحیحی پروتکل‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا می‌شود.

غلامحسین رضوانی در رابطه با ناموفق بودن اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی در وسایل نقلیه عمومی پایتخت، گفت: با وجود اینکه توسعه حمل و نقل عمومی راه حل اساسی رفع بسیاری از چالش‌ها و مشکلات کلان‌شهرها است اما همواره مورد بی‌مهری قرار می‌گیرد.

 نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس یازدهم، ادامه داد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و لزوم رعایت فاصله گذاری اجتماعی، به دلیل محدود بودن تعداد اتوبوس‌ها و ضعف‌های نوگان حمل و نقل عمومی، پروتکل‌های ستاد ملی مدیریت و مبارزه با کرونا به خوبی اجرا نمی‌شود. البته هرساله با گسترش آلودگی هوا، مسأله کمبود واگن مترو و اتوبوس بی‌آرتی و فرسوده‌بودن تاکسی‌ها و اتوبوس‌های خطی در فضای مجازی پر می‌شود اما در این برهه زمانی اگر وسیله نقلیه عمومی کمبود نداشت، فاصله‌گذاری اجتماعی دقیق‌تر رعایت می‌شد. 

این نماینده مردم در مجلس یازدهم تصریح کرد: براساس قانون، دولت‌ها در بودجه‌های سنواتی نسبت به توسعه حمل و نقل عمومی وظایفی دارند اما تمامی آنها به دلایل مختلف از تعهدات خود طفره رفته و به این حوزه بی‌توجهی می‌کنند. بنده معتقدم همه دستگاه‌ها باید به مرّ قانون عمل کرده و تکالیف خود را به نحو احسنت انجام دهند. یقیناً اگر دولت‌ها به وظایف خود در قبال توسعه حمل و نقل عمومی به خوبی عمل کرده بودند، امروز شاهد چنین مشکلاتی برای اجرای فاصله گذاری اجتماعی نبودیم و بهتر به پروتکل‌های بهداشتی عمل می‌کردیم. 

 نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس یازدهم،در پایان گفت: موضوع ساماندهی ناوگان حمل و نقل عمومی یکی از چالش های اساسی پایتخت بوده که مجمع نمایندگان تهران آن را پیگیری خواهد کرد. /

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی