کد خبر : 3459

ابوترابی تاکید کرد

نماینده مردم نجف آباد در مجلس با اشاره به ضرورت اتخاذ سیاست کاهش جمعیت کیفری زندانیان، گفت: اثرگذاری برنامه های فرهنگی، تربیتی و حرفه آموزی در زندان‌ها نیازمند کاهش جمعیت کیفری است.

ابوالفضل ابوترابی، با اشاره ضرورت پیگیری سیاست کاهش جمعیت کیفری زندانیان به عنوان اولویتی مهم، گفت: تحول در مدیریت زندان‌ها و توجه به  دو حوزه تربیتی  و همچنین اشتغال و حرفه آموزی در زندان‌ها با وجود جمعیت بالا و شلوغی این اماکن، امکان پذیر نیست و تمامی برنامه‌ها در این حوزه محکوم به شکست است.

پیشگیری از وقوع جرم راهکاری اساسی در جهت کاهش جمعیت کیفری زندانهاست

نماینده مردم نجف آباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پیشگیری از وقوع جرم راهکاری اساسی در جهت کاهش جمعیت کیفری زندانهاست، افزود: بهبود وضعیت زندان‌ها در گام اول نیازمند کار فرهنگی مناسب و اصلاح قوانین مربوط به تصادفات، مواد مخدر و نزاع‌ها، همانند قانون چک با هدف حبس زدایی است.

اجرای طرح دستبند و پابند الکترونیکی نقش به سزایی در کاهش جمعیت کیفری خواهد داشت

وی با بیان اینکه اجرای طرح دست‌بند و پابند الکترونیکی گام دوم و اساسی درجهت کاهش جمعیت زندانیان است، تصریح کرد: اجرای طرح دستبند و پابند الکترونیکی نقش به سزایی در کاهش جمعیت کیفری خواهد داشت که علاوه‌ بر این امر نیز باعث می‌شود تا زندانی در کنار خانواده دوران محکومیت خود را سپری کرده و دیگر خانواده‌‌های آنها از آسیب‌هایی متعدد در امان باشند. که البته انجام آن بار مالی داشته و تامین آن نیاز مند همکاری خانواده زندانیان است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم اظهار کرد : پیشگیری از وقوع جرم، اصلاح قوانین با رویکرد حبس زدایی و استفاده از دستبند و پابند الکترونیک برای کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها، بدون نیاز به بودجه تا حد زیادی زندان‌ها را خلوت و آماده اجرای برنامه‌های تربیتی و حرفه‌ آموزی می‌کند./

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی