کد خبر : 3338

محمودی،نماینده مجلس یازدهم در گفت و گو با تریبون‌مجلس:

یک نماینده مجلس یازدهم، بیان کرد: «مشکلات کشور، در دوران پسا کرونا پیچیده‌تر می شود.»

 

سمیه محمودی نماینده مردم شهررضا در مجلس، درباره اینکه در حال حاضر کشور با چه بحران اجتماعی رو به رو است، گفت: «اگر بحث کرونا را در نظر بیگریم، این ویروس مشکلات اقتصادی و اجتماعی را هم به همراه آورده است. مسائل و مشکلات اجتماعی ناشی از آن بیشتر حول محور اشتغال است.» 

او ادامه داد: «به هر حال بسیاری از افراد تحت تاثیر این شرایط شغل خود را از دست داده‌اند و حتی مشاغلی که درآمد خوبی هم داشتند، دچار مشکل شده‌اند. بارها گفته‌ایم که در دوران پسا کرونا،مشکلات کشور پیچیده تر می‌شود مخصوصاً در کشور ما که از پیش هم بحران اشتغال را داشتیم و مسلماً کرونا این بحران را مضاعف کرد.» 

محمودی اظهار داشت: «قطعا اگر در حوزه اشتغال ورود و کمک نکنیم، مسئله بحرانی‌تر هم می‌شود و مسائل اجتماعی دیگری همچون بیکاریم خشونت، طلاق، بزهکاری و... را  به همراه می‌آورد.» 

این نماینده مجلس درباره راهکار خود برای برون رفت از این مشکل اجتماعی، مطرح کرد: «مدیریت خوب و مناسب می‌تواند تا حدودی مانع افزایش این مشکلات شود. همچنین وعده‌هایی داده شده است مانند اینکه وزارت کار و رفاه اجتماعی وعده داده بود به کسانی که به خاطر بیماری کرونا از کار بیکار شده‌اند، بیمه بیکاری داده می‌شود در صورتی که هنوز پرداخت نشده است و بسیاری از کسب و کارهای ما دچار مشکل شده است.» 

او تاکید کرد: «اگر برنامه‌ریزی برای کسب و کارها نشود، مسلما در کنار آن اشتغال هم از بین می‌رود. اشتغال که از بین برود خانواده ها دچار مشکل می‌شوند و زندگی ها از هم پاشیده می‌شود.» 

محمودی درباره اینکه مجلس یازدهم برای حل این مشکلات اجتماعی، چه عملکردی باید داشته باشد، گفت: « برای تمام این موارد باید نهایت برنامه‌ریزی و کنترل را داشته باشیم و کمک کنیم. مجلس یازدهم با  این شعار روی کار آمد که می‌خواهیم این مسائل را حل کنیم. اکنون این باور را دارم که مجلس باید بسیار سریع معیشت و اشتغال مردم و را مورد بررسی قرار دهد.» 

وی ادامه داد: «متاسفانه سفره مردم روز به روز کوچک و کوچکتر می‌شود و مهم‌ترین مسئله‌ای که مجلس یازدهم باید به آن بپردازد معیشت مردم است. این اتفاق باید دنبال شود و به همین منظور نیاز است که مجلس هر چه سریع‌تر آن شکل و شمایل خود را بگیرد و به صورت طرح‌های دو فوریتی و حتی سه فوریتی، به این دلیل که موضوع بسیار مهم است، به آن ورود پیدا کند.» 

 محمودی ضمن تاکید بر آنکه مجلس باید به موضوع اشتغال هم وارد شود، عنوان کرد: «قطعا مجلس باید حمایت از تولید را هم مد نظر قرار دهد و اگر از تولید حمایت کنیم، بسیاری از مسائل حل می‌شود اما در شرایط فعلی بزرگ‌ترین معضلی که در کشور داریم، مخصوصاً برای طبقات متوسط به پایین، بحث کوچک شدن سفره خانواده‌ها ست و آن عدم نظارت و عدم پیگیری‌ها برای قیمت‌ها ست.» 

وی تاکید کرد: «کنترل و نظارت بر قیمت‌ها را باید داشته باشیم تا بتوانیم رضایت مردم را حداقل در مورد معیشت شان فراهم کنیم.»

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی