کد خبر : 3337

غضنفرآبادی با یادآوری استقبال اندک نمایندگان از عضویت در کمیسیون قضایی:

نماینده مردم بم در مجلس یازدهم گفت: اگر تخصص‌گرایی و تجربه در انتخاب اعضای کمیسیون‌ها رعایت شود قوانین محکمی تصویب می‌شود که جامعه از آنها منتفع شده و کمتر دستخوش تغییر می‌شوند.

موسی غضفرآبادی  در پاسخ به چرایی استقبال کم نمایندگان از عضویت در کمیسیون قضایی و حقوقی، گفت: از بی‌رغبتی نمایندگان متخصص این حوزه به عضویت در این کمیسیون مهم و حساس متعجب شدم در حالی که عضویت نمایندگان در کمیسیون‌ها باید بر مبنای تحصیلات و سوابق مرتبط باشد.

نماینده مردم بم در مجلس یازدهم افزود: از نمایندگان حقوقدان و متخصص درخواست داریم که عضو کمیسیون قضایی و حقوقی شوند زیرا اگر تخصص‌گرایی و تجربه در انتخاب اعضای کمیسیون‌ها رعایت شود، قوانین محکمی خواهیم داشت که جامعه از آنها منتفع می‌شود و قوانین اگر محکم، شفاف و روان باشند کمتر دستخوش تغییر می‌شوند.

وی یادآور شد: کار کمیسیون قضایی و حقوقی بسیار سنگین و ارتباط آن هم با دولت کم است و ممکن است برخی نمایندگان تصور کنند که در سایر کمیسیون‌ها با تعامل با دولت بهتر بتوانند امور حوزه انتخابیه خود را پیگیری کنند.

غضنفرآبادی با بیان اینکه با انبوهی از طرح‌ها و لوایح مواجه هستیم که باید در کمیسیون تصویب شوند، گفت: اصلاح قوانین مجازات اسلامی و آیین دادرسی کیفری باید در اولویت رسیدگی قرار گیرند در واقع اولویت کمیسیون بر اساس اولویت‌هایی است که قوه تشخیص دهد البته مجلس هم باید قوانین بر زمین مانده حوزه قضایی و حقوقی را پیگیری کند./

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی