کد خبر : 3326

اعظمی انتقاد کرد

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس یازدهم با تاکید بر ضرورت جدی گرفتن پروتکل های بهداشتی مقابله با کرونا، گفت: روزانه صدها کامیون حامل محصولات کشاورزی از سراسر کشور وارد جنوب کرمان می‌شود که عاملی برای شیوع ویروس کرونا است.

ذبیح‌الله اعظمی ، با بیان اینکه جهان به دنیای پیش و پس از کرونا تقسیم شده، در مورد وضعیت کرونا در جنوب استان کرمان، گفت: باید برای دنیای پس از کرونا برنامه‌ریزی کنیم؛ از اقدامات دولت و وزارت بهداشت و همچنین مسئولان استان کرمان که نهایت تلاش خود را برای مقابله با این ویروس به کار بردند نهایت تشکر را داریم ما در مقایسه با کشورهای پیشرفته دنیا نه تنها چیزی کم نداشتیم بلکه نوآوری بسیار خوبی هم داشتیم.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی افزود: در بهمن‌ماه و حتی در زمان انتخابات هیچ مورد مثبتی نداشتیم اما با آغاز سال جدید و برگزاری مهمانی‌ها و حضور مهمان‌هایی از سایر شهرستان‌ها و عدم رعایت نکات بهداشتی موارد انگشت شماری به ثبت رسید.

وی با یادآوری اینکه آمار ابتلا به کرونا در جنوب استان کرمان در اردیبهشت‌ماه افزایش یافت، ادامه داد: برخی تصور کردند که هوای گرم ویروس را از بین می‌برد بنابراین نکات بهداشتی را رعایت نکردند البته با توجه به اینکه مردم جنوب استان از کولر استفاده می‌کنند و تمام پنجره‌ها بسته است و هیچ تهویه‌ای صورت نمی‌گیرد بنابراین ممکن است در صورت ابتلای یکی از اعضای خانواده به ویروس سایر افراد هم مبتلا شوند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم یادآور شد: علیرغم هشدار کارشناسان بهداشت و درمان در مورد عدم تجمع در مراسم عزا اما با توجه به بافت سنتی منطقه برخی مردم بدون توجه به رعایت نکات و پروتکل‌های بهداشتی در این مراسم‌ها شرکت کردند که این اقدام باعث شد که آزمایش 40 نفر مثبت شود و برگزاری این مراسم‌ها خود عاملی برای شیوع ویروس کرونا است.

اعظمی افزود: در گذشته تنها از افرادی که مراجعه می‌کردند تست کرونا گرفته می‌شد اما پس از آن تمامی افراد به ویژه خانواده‌هایی که مورد آلوده داشتند مورد پایش قرار گرفتند که باعث شد آمارها افزایش یابد به گونه‌ای که متاسفانه در 7 شهرستان جنوبی تا 10 الی 12 نفر فوتی داشتیم که البته بیش از 90 درصد آنها بیماری زمینه‌ای داشتند.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه باید در مورد رعایت پروتکل‌های بهداشتی سختگیرانه تر عمل کرد، گفت: جنوب کرمان منطقه‌ای کشاورزی است و روزانه صدها کامیون از سراسر کشور وارد کرمان می شوند که این خود عاملی برای شیوع ویروس کرونا است و می طلبد تدابیر مناسبی اتخاذ شود./

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی