کد خبر : 3260

نماینده مردم ساری در مجلس یازدهم:

نماینده مردم ساری در مجلس یازدهم با بیان اینکه شیوع ویروس کورنا مشکلات مردم استان‌های شمالی کشور را افزایش داده است، گفت: مردم با سفر به شمال کرونا را برای مردم این خطه هدیه می‌آورند.

 

علی بابایی کارنامی، با اشاره به صحبت‌های ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت مبنی بر اینکه سفرها مانند بمب ساعتی است که ویروس کرونا را منتقل می‌کنند، گفت: توصیه‌های ستاد مدیریت و مبارزه با کرونا به عنوان یک پروتکل بهداشتی برای همه افراد جامعه لازم الاجرا است و همچنین رعایت اصول بهداشتی، فاصله اجتماعی و پرهیز از سفرهای غیر ضروری از پروتکل‌های این ستاد بوده و همه ما متعهدیم به آن‌ها عمل کنیم.

نماینده مردم ساری در مجلس یازدهم با اشاره به حمایت مقام معظم رهبری از تمامی مسئوولیت‌های حقیقی و حقوقی وزارت بهداشت در خصوص مبارزه با کرونا، افزود: دیدار نمایندگان با مقام معظم رهبری به مناسبت آغاز مجلس یازدهم به دلیل شرایط خاص بهداشتی و شیوع بیماری کرونا لغو شد. این موضوع میزان توجه و اهمیت ایشان به رعایت پروتکل‌های بهداشتی را نشان می‌دهد.

 
علی بابایی کارنامی

کرونا و تداوم سفر به استان‌های شمالی مشکلات مردم را دو چندان کرده است

وی ادامه داد: استان‌های شمالی به دلیل تعدد مسافران، گردشگران و همچنین نبود زیر ساخت مناسب همواره با مشکلات عدیده‌ای روبرو بوده است. از طرفی شیوع ویروس کرونا هم مزید بر علت شده و مشکلات مردم این مناطق را افزایش داده است. در گذشته برخی از مسافران، زباله‌های خود را در جنگل‌ها، جاده‌ها و سواحل رها می‌کردند و به نوعی با خود زباله به شمال می‌آوردند و امروز با خود کرونا می‌آورد. البته مردم خطه شمال کشور در همه شرایط مهمان نواز بوده و هستند اما دولت هم باید به زیرساخت‌های این استان توجه داشته باشد.

سالانه 72 میلیون نفر به شهرهای شمالی کشور تردد می‌کنند

بابایی کارنامی با بیان اینکه سالانه 72 میلیون نفر به شهرهای شمالی کشور تردد می‌کنند، اظهار کرد: حضور این حجم از مسافر به زیر ساخت مناسب جاده‌ای، هوایی، بهداشتی و رفاهی مطلوبی نیاز دارد. زیر ساخت‌های مناسبی که در شان مردم ایران و با استانداردهای بین المللی ایجاد شود.

دولت زمینه درآمدزایی مردم شهرهای شمالی از حضور گردشگران را فراهم کند

وی با بیان اینکه تغییر کاربری اراضی در شمال کشور و ویلاسازی‌ها موجب کاهش درآمد کشاورزان در این استان شده است تصریح کرد:  تراکم جمعیت در استان‌های شمالی و پیک‌های برق و گاز مصرفی، مردم را تحت فشار قرار می‌دهد. مردم این شهرها نه تنها درآمدی از حضور مسافران عایدشان نمی‌شود بلکه از جیبشان هم هزینه می‌کنند. بنابر این دولت باید زمینه درآمدزایی مردم شهرهای شمالی از حضور گردشگران و مسافران را فراهم کند.

قوانین حوزه گردشگری باید اصلاح شود

نماینده مردم ساری در مجلس یازدهم افزود: مردم در همه استان‌ها از موهبت شهرهای شمالی کشور منتفع می‌شوند، اما مردمی که درکنار دریا، ساحل و جنگل‌ها هستند، از این نعمات الهی نفعی نمی‌برند. از این رو باید مجلس و دولت با اصلاح قوانین درحوزه گردشگری، زمینه تولید ثروت را برای مردم استان‌های شمالی کشور فراهم کنند از طرفی با بهبود زیرساخت‌های بهداشتی و گردشگری زمینه ارائه خدمات بهتر به مسافران را فراهم کنند./

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی