کد خبر : 17299

رئیس کمیته دارو و غذای کمیسیون بهداشت و درمان در مجلس شورای اسلامی گفت: تحریم‌ها و حذف ارز دولتی از بودجه سال آینده باعث کمبود برخی از داروها در کشور شده و همچنان ادامه دارد؛ وزارت بهداشت باید پیش بینی لازم براى کمبود سرم و دارو براى مقابله با سویه جدید کرونا را داشته باشد.

هشدار در مورد کمبود سرم و دارو برای مقابله با سویه جدید کروناعبدالحسین روح الامینی نجف آبادی  در مورد سویه جدید بیماری کرونا گفت: در طول دو سال اخیر با سویه‌های متفاوت بیماری کرونا مواجه بودیم که متاسفانه خسارات جانی و مالی فراوانی به همراه داشت، در مورد اُمیکرون نیز باید تمام احتمالات را در نظر بگیریم .

کرونا تاکنون چهره‌های متفاوتی از خود نشان داده است

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس افزود: تاکنون اپیدمی کرونا چهره‌های متفاوتی از خود نشان داده است. مردم از ازدحام‌های خانوادگی و تجمع در دورهمی‌ها خودداری کنند و رعایت دقیق شیوه‌نامه‌های بهداشتی را همچون استفاده از ماسک و رعایت مسائل بهداشت فردی را در دستور کار خود قرار داده و موضوع تکمیل واکسیناسیون به ویژه دز سوم در دستور کار قرار بگیرد.

در حال حاضر آمادگی نسبی برای مقابله سویه جدید کرونا یا همان اُمیکرون در کشور وجود دارد

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به میزان آمادگی کشور برای مقابله با بیماری کرونا تاکید کرد: در حال حاضر آمادگی نسبی برای مقابله سویه جدید کرونا یا همان اُمیکرون در کشور وجود دارد در این بین نقش رسانه‌ها برای آگاهی مردم بی بدیل است پس باید بیش از گذشته به این موضوع توجه کنند .

رئیس کمیته دارو و غذای کمیسیون بهداشت مجلس در مورد کمبود دارو و سرم در کشور گفت: تحریم‌ها و حذف ارز دولتی از بودجه سال آینده باعث کمبود برخی از داروها در کشور شده و همچنان ادامه دارد؛ وزارت بهداشت پیش بینی لازم براى کمبود سرم و دارو براى مقابله با سویه جدید کرونا را باید داشته باشد. امیدوارم با تحولاتی که در بودجه سال آینده دیده می‌شود در تامین و تدارکات دارو با مشکل مواجه نشویم، اما ما نگران هستیم .

بیشتر بخوانید:

  • چرا الکترونیکی شدن نظام سلامت به سرانجام نمی رسد
  • ابهامات پروژه شهرک سلامت و بیمارستان ۱۰۰۰ تختخوابی باید رفع شود

روح الامینی در پایان خاطر نشان کرد: حذف ارز دولتی یک تصمیم جدى است به احتمال زیاد مجلس در این راستا همراه دولت است اما این ارز باید به گونه‌ای حذف شود که جایگزین هایی که برای تامین دارو در نظر گرفته شده به موقع تامین شود تا مردم دچار هزینه اضافی و مشکلات دیگر نشوند./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی