کد خبر : 17251

محمدبیگی:

عضو فراکسیون کارگری مجلس با تاکید بر اینکه افزایش سن بازنشستگی در شرایط فعلی به صلاح نیست، گفت: اجرای این موضوع نیازمند دقت و توجه بسیار است و باید نظرات مختلف کارشناسان، متخصصان و نمایندگان تشکل‌های کارگری و بازنشستگی مورد توجه قرار گیرد.

فاطمه محمدبیگی  عضو فراکسیون کارگری و نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در نشست با جمعی از نمایندگان کانون های کارگری و بازنشستگی استان قزوین گفت: بودجه سال 1401 انقباضی خواهد بود بنابراین در موارد مختلف نه تنها شاهد افزایش بودجه نیستیم بلکه در برخی موارد کاهش یا حذف هم وجود دارد.

وی با بیان اینکه تحقق همسان‌سازی حقوق به ویژه در تامین اجتماعی از جمله مطالبات جدی ما است، افزود: در مورد طلب سازمان تامین اجتماعی پیگیری لازم را خواهیم داشت و قراردادهای مختلف از جمله قراردادهای سفید امضاء کارگری باید برچیده شود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم یادآور شد: افزایش سن بازنشستگی و محاسبه حقوق بازنشستگی براساس متوسط حقوق سه سال آخر زمان اشتغال که در لایحه بودجه ۱۴۰۱ آمده را در شرایط کنونی که مردم در شرایط سختی از نظر اقتصادی و معیشتی قرار دارند به صلاح نمی دانم و مخالف این بند از لایحه هستم زیرا فشار سنگینی را بر اقشار مختلف مردم ایجاد خواهد کرد.

محمدبیگی ادامه داد: این موضوع  تصمیم بزرگی است و با توجه به اهمیت بالای آن نیازمند دقت و توجه بسیار است و باید پیش از اجرای آن جامعه آمادگی لازم را داشته باشد و نظرات مختلف کارشناسان و متخصصان و  نمایندگان تشکل‌های کارگری و بازنشستگی نیز مورد توجه قرار بگیرد؛ قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت قانونی مهم و راهبردی برای تمامی اقشار از جمله قشر کارگری است و مجلس یازدهم برای اجرای این قانون مهم و راهبردی مصمم است و دولت باید هر چه سریع‌تر زمینه اجرای آن را با تدوین آیین نامه‌های مرتبط فراهم کند./

پایان پیام

 

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی