کد خبر : 16896

رییس فراکسیون کارگری مجلس، با انتقاد از وضعیت معیشتی کنونی کارگران، گفت: امسال با حساسیتی که دولت جدید دارد قطعا دقیق‌تر و شفاف‌تر و با سرعت بیشتری به تعیین حقوق و دستمزد کارگران خواهند پرداخت.

 

علی بابایی کارنامی  در مورد حداقل حقوقی که باید در سال 1401 برای کارگران کشور تعیین شود، گفت: تعیین دستمزد کارگران بر اساس هم مفاد ماده 31 قانون کار و هم تصمیم اتخاذ شده در جلسات سه جانبه شورای عالی کار با حضور نماینده دولت، کارفرمایان و کارگران صورت می‌گیرد.

نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: امسال با حساسیتی که دولت جدید دارد قطعا دقیق‌تر و شفاف‌تر و با سرعت بیشتری به تعیین حقوق و دستمزد کارگران خواهند پرداخت.

وی تصریح کرد: البته تعیین حقوق و دستمزد برای کارگران باید به گونه‌ای باشد که این قشر بتوانند به راحتی به تامین معیشت و رفاه خود و خانواده‌هایشان بپردازند اما متاسفانه در شرایط کنونی وضعیت آنها به هیچ وجه مطلوب نیست و حتی در تامین معیشت با مشکل جدی مواجه هستند.

نایب رییس اول کمیسیون اجتماعی مجلس، اظهار کرد: به نظر می‌رسد دست‌های پشت پرده‌ای سعی دارند که وضعیت موجود را برهم بزنند و در حالی که کارگران و کارمندان به دنبال دریافت حقوق بالاتری در سال 1401 هستند، عده‌ای برای تعیین حقوق حداقلی برای آنها تلاش می‌کنند.

نماینده مردم در مجلس یازدهم، یادآور شد: امیدوارم همه مسئولان به ویژه مجلس و دولت حداقل یک روز خود را جای کارگران بگذارند و سعی کنند با حقوق و دستمزد آنها زندگی کنند.

 رییس فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: ما اگر بخواهیم کشور آباد شود و چرخه اقتصادی همواره به چرخش درآید باید در جهت تامین رضایت و افزایش حقوق کارگران متناسب با نرخ تورم تلاش کنیم چرا که هیچ قشری ارزشمندتر از آنها نیست. /

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی