کد خبر : 16483

احمدی بیغش:

نماینده مردم شازند در مجلس از وضعیت بحرانی تامین آب شرب و کشاورزی شهرستان شازند خبر داد و گفت: در حالی مردم ۴۶ روستا و شهرهای شازند، آستانه و هندودرو تشنه هستند و با بی‌آبی دست و پنجه نرم می‌کنند که لوله‌های آب اراک از منطقه آن‌ها عبور می‌کند و این نهایت کم لطفی مسئولان را به این مردم می‌رساند.

 

محمود احمدی بیغش درباره وضعیت کم‌آبی در شهرستان شازند و روستاهای اطراف آن، گفت: تامین آب شرب و کشاورزی در شهرستان شازند به دلیل بی‌نصیب ماندن از آب‌های زیرزمینی، با مشکلات متعددی رو به رو است و متاسفانه هم اکنون 26 روستا با تانکر آبرسانی می‌شوند و بارها پیش آمده که چند روز متوالی آب شرب ازسوی اداره آب و فاضلاب به‌عنوان متولی تامین این مهم در روستاها توزیع نشده است و به همین راحتی مردم از خوردن آب هم محروم شده‌اند.

وضعیت بحرانی تامین آب شرب و کشاورزی شهرستان شازند

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تامین آب کشاورزی در روستاهای شازند نیز وضعیت بهتری از آب شرب ندارد و دچار بحران شده است.

وی با اشاره به سفر مقام معظم رهبری به اراک در حدود سه دهه گذشته، گفت: در آن سفر به دلیل آنکه به حضرت آقا گفته شد؛ آب شرب اراک مطلوب نیست، ایشان دستور ساخت سد می‌دهند به همین دلیل یک سد در منطقه شازند احداث می‌شود تا این سد آب شرب شهرهای شازند، آستانه و هندودر و 46 روستاهای اطراف را تامین کند اما در حالی که لوله آب برای رفتن به اراک از روستاهای فوق می‌گذرد اما خودشان بی‌نصیب از این آب هستند و با وجود داشتن مصوبه برای آبدهی این شهرها و روستاها تاکنون هیچ خبری از این مهم نیست.

46 روستا و شهرهای شازند، آستانه و هندودرو تشنه هستند

احمدی بیغش تصریح کرد: در حالی مردم این 46 روستا و شهرهای شازند، آستانه و هندودرو تشنه هستند و با بی‌آبی دست و پنجه نرم می‌کنند که لوله‌های آب اراک از منطقه آن‌ها عبور می‌کند و این نهایت کم لطفی مسئولان را به این مردم می‌رساند.

اعتراضی برای تامین آب اراک ندارم؛ فقط آب روستاهای شازند تامین شود

این نماینده مجلس اضافه کرد: اگرچه اعتراضی برای تامین آب اراک ندارم چراکه آن‌ها نیز هم نوع و همشهریان ما هستند و مهم آنکه نظر حضرت آقا نیز بر این بوده است اما تامین آب روستاهای گفته شده نیز باید محقق شود تا عدالت برقرار شده و کار آبرسانی به درستی انجام شود.

ضرورت ایجاد تصفیه‌خانه‌ در شازند

وی همچنین درباره حقابه شهرستان شازند، گفت: ما می‌گویم؛ آبی که از شازند می‌برید نوش‌جانتان اما باید پول این آب به مردم منطقه داده شود تا بتوان تاسیسات زیربنایی مانند تصفیه‌خانه‌ها در شهر ایجاد کرد تا این شهرستان نیز بتواند مصوبه قانونی وزارت نیرو مبنی بر آبدهی به 46 روستای فوق از "سد کمال صالح" را اجرایی کند چراکه وزارتخانه نبود بودجه را علت تعلل در این کار عنوان می‌کند درحالیکه اگر حقابه مردم شازند گرفته شود بودجه احداث تصفیه‌خانه نیز تامین خواهد شد، اما اکنون علاوه‌بر خشکسالی در شازند و انتقال آب مطلوب این شهر به اراک، هیچ پولی هم بابت این انتقال به شازندی‌ها داده نمی‌شود.

نقش پتروشیمی‌ها در تامین آب شرب شازند و روستاها چیست؟

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همچنین یکی از راه‌های برون‌رفت از این بی‌آبی، دادن پساب‌های شهر شازند و آستانه به پتروشمی‌های اراک و دادن آب شربی که آن‌ها استفاده می‌کنند به مردم منطقه است، درواقع میان آب شرب و غیرشرب تفکیک قائل شوند./

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی