کد خبر : 16218

طی بازدید رئیس کل دادگستری استان کردستان صورت گرفت :

حجت الاسلام حسینی در معیت اعضای ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری استان کردستان و در راستای حمایت قضایی از تولید ، از دو کارخانه تولیدی واقع در شهرستان بیجار بازدید بعمل آورد .

به گزارش روابط عمومی دادگستری استان کردستان ،رئیس کل دادگستری استان کردستان در حاشیه این بازدید که بیش از 2 ساعت به طول انجامید از قسمتهای مختلف مجتمع فولاد بیجار گروس و کشتارگاه طیور آمین فیروزه بیجار بازدید کرد.

حجت الاسلام حسینی در حاشیه این بازدید اظهار داشت : ستاد اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی دادگستری استان کردستان ، پیگیر تمام مشکلات کارخانجات و شرکت‌های تولیدی استان بوده و در چارچوب قوانین و مقررات از تعطیلی واحدهای تولیدی جلوگیری می نماید .

رئیس ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری استان کردستان افزود : معضل بیکاری از دلایل عمده ورود پرونده به دادگستری است و اگر اشتغال مولد و واقعی برای جوانان ایجاد شود به همان اندازه از افزایش پرونده های قضایی در کشور جلوگیری خواهد شد .

حجت الاسلام حسینی ادامه داد : دستگاه قضایی در سطح کلان و دادگستری های استانها از هر اقدامی در راستای حمایت از تولید حمایت می کنند و بر اساس مقررات و قوانین از تعطیلی واحدهای تولیدی جلوگیری می نمایند .

وی افزود : مشکلات پیش روی مجتمع فولاد بیجار گروس با حمایتهای قضایی دادگستری استان برطرف شده و تعداد اشتغال این کارخانه تا یک ماه آینده از 65 نفر به 100 نفر افزایش پیدا خواهد کرد.

وی تاکید کرد : در خصوص کشتارگاه طیور آمین فیروزه بیجار نیز با رفع موانع تولید توسط ستاد اقتصاد مقاومتی استان ، هم اکنون 100 نفر بصورت مستقیم در این واحد مشغول بکار هستند و در آینده نزدیک این تعداد به 300 نفر خواهد رسید .

رئیس دستگاه قضایی استان کردستان افزود : در سال تولید ، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها ، دادگستری استان اگر در جایی با سستی و اهمال مسئولی در زمینه رفع موانع تولید مواجه شود، در راستای دستورالعمل ترک فعل مدیران موضوع را با جدیت بررسی و با هیچ فردی در این زمینه مماشات نخواهد کرد.

شایان ذکر است که مجتمع فولاد بیجار گروس در 40 کیلومتری شهرستان بیجار قرار دارد و سالانه 300 هزار تن کنسانتره فرآوری سنگ آهن تولید می کند و همچنین کشتارگاه طیورآمین فیروزه بیجار نزدیک به یک ماه است که مجددا و با حمایت ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری استان کردستان شروع به فعالیت نموده است

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی