کد خبر : 16117

عنابستانی مطرح کرد:

عضو کمیسیون اجتماعى مجلس شوراى اسلامی گفت: اگر از امروز فکر عاجلى براى ورشکستگی صندوق‌های بازنشستگی نکنیم، تبدیل به یکی از ابرچالش‌های اقتصادی خواهند شد.

عنابستانی مطرح کرد:علی اصغر عنابستانی در مورد آخرین وضعیت پیگیری صندوق‌های بازنشستگى گفت: زنگ خطر ورشکستگی صندوق‌های بازنشستگى نزدیک به چند سال است که در کشور به صدا درآمده و با توجه به رشد سالمندی در سه دهه آینده و بی‌برنامگی بیشتر این صندو‌ق‌ها تبدیل به یک مسئله اساسى خواهد شد، گفتنی است که در حال حاضر بیشتر صندوق‌های بازنشستگی با بودجه دولتی ادامه حیات می‌دهند.

نماینده مردم سبزوار، جغتای، جوین، خوشاب، داورزن و ششتمد در مجلس‌ شورای اسلامی افزود: کمیسیون اجتماعی مجلس جلسات متعددی را در مورد حل ورشکستگی صندوق‌ها برگزار کردند؛ باید ساختار اداری و حجم نیروی انسانی این صندوق‌ها کاهش پیدا کند، همچنین شرکت‌های وابسته به خود را تقویت کنند و از مدل صندوق‌داری مستقیم پرهیز کرده و وارد بنگاه‌های اقتصادی سود آور  شوند. اگر بتوانند بیشتر سرمایه خود را به سمت بورس سرازیر کنند بى شک تا حدود بسیارى مانع از بحران ورشکستگى پیش‌بینى شده خواهند شد؛ در ضمن این صندوق‌ها باید سرمایه کارمندان و بازنشستگان را به سمت سرمایه گذاری کلان بکشانند.

نماینده مردم در مجلس یازدهم ورشکستگی صندوق‌های بازنشستگى را یک ابر چالش اقتصادی دانست و تاکید کرد: اگر از امروز فکر عاجلى براى ورشکستگی صندوق‌های بازنشستگی نکنیم، تبدیل به یکی از ابرچالش‌های اقتصادی خواهند شد.

باید یک تحول بزرگ برای صندوق‌های بازنشستگی در نظر گرفته شود، کمیسیون اجتماعی پیگیر سر و سامان دادن به این صندوق‌ها است

نماینده مردم در ادامه بیان کرد: باید یک تحول بزرگ برای صندوق‌های بازنشستگی در نظر گرفته شود، کمیسیون اجتماعی پیگیر سر و سامان دادن به این صندوق‌ها است.

بیشتر بخوانید:

  • صندوق بازنشستگی را حیاط خلوت بازیگران و چپاولگران بیت المال نکنید!
  • دولت در اجرای طرح همسان‌سازی حقوق بازنشستگان ناعادلانه عمل کرد

عنابستانی تصریح کرد: در حال حاضر صندوق‌های بازنشستگی از قانون ویژه‌ای تبعیت نمی‌کنند و عمده این صندوق‌ها براساس اساسنامه‌ای که خودشان نوشته‌اند، اداره می‌شوند و قانون مشخصی برای اداره آنها تعریف نشده است، متاسفانه بار و تبعات سنگین ناشی از اقدامات نامشخص بر روی دوش دولت‌ها است، امیدواریم بتوانیم آنها را سروسامان بدهیم تا بار هزینه مالی آنها بر روی دوش بیت المال و خزانه داری کشور نباشد./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی