کد خبر : 14883

بابایی کارنامی با اشاره به اینکه اجرایی نشدن قانون سختی شغل آتش نشانی توسط سازمان ها تخلف است:

نایب رییس اول کمیسیون اجتماعی مجلس، گفت: آتش‌ نشانی از جمله مشاغل سخت و زیان‌آور بوده که باید تمام آتش نشانان از مزایای این بخش بهره‌مند شوند و چنانچه در سازمان یا نهادی اجرا نمی‌شود یا همکاری لازم را در این زمینه ندارند، مورد را به کمیسیون اجتماعی یا فراکسیون کارگری مجلس گزارش دهند تا پیگیری کنیم.

 

 

علی بابایی کارنامی، ضمن تبریک به مناسب روز آتش نشان، گفت: آتش‌ نشانی از جمله مشاغل سخت و زیان‌آور بوده که باید تمام آتش نشانان از مزایای این بخش بهره‌مند شوند و چنانچه در سازمان یا نهادی اجرا نمی‌شود یا همکاری لازم را در این زمینه ندارند، مورد را به کمیسیون اجتماعی یا فراکسیون کارگری مجلس گزارش دهند تا پیگیری کنیم.

نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: اهمیت آتش نشانی در کشور بر همه آشکار است بنابراین ما باید هر اقدامی در جهت ارتقا وضعیت آتش نشانان در کشور انجام دهیم، کما اینکه به دلیل حساسیتی که در این شغل وجود دارد تامین امنیت جانی، پیشگیری از بروز حوادث برای آنها و تامین رفاهشان از جمله مواردی است که مجلس و دولت باید مورد توجه قرار دهند و این اقدام باید به صورت نقطه به نقطه یا پهنه‌ای انجام شود.

رییس فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: نکته‌ای که در این زمینه وجود دارد این است که وضعیت کل کارگران کشور از نظر تامین رفاه و معیشت به نسبت تورم و شرایط اقتصادی کشور به هیچ وجه مطلوب نیست چرا که هم در حوزه روابط کار، هم وضعیت اقتصادی و پرداخت حقوق و دستمزد و امنیت شغلی با مشکل مواجه هستند.

نماینده مردم در مجلس یازدهم، یادآور شد: هم‌اکنون سران قوا باید با اهمیت بالاتری برای رفع مشکلات کارگران به ویژه آتش نشانان اقدام کنند چرا که آنها در تامین هزینه‌های زندگی ناشی از اوضاع اقتصادی کشور با مشکلات جدی مواجه بوده و انتظارات به حقی هم از مسئولان دارند.

نایب رییس اول کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: ما پیشنهاد دادیم که شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا به صورت کوتاه مدت مصوبه‌ای به منظور تخصیص ارز 4200 تومانی برای تامین کالای اساسی کارگران آسیب‌دیده از نظر اقتصادی داشته باشند تا بتوانیم یک حمایت حداقلی از آنها داشته باشیم./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی