کد خبر : 14828

نجف آبادی:

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با بیان اینکه برخی افراد کم درآمد حتی توان پرداخت حق بیمه خود را جهت بهره مندی از خدمات درمانی هم ندارند تاکید کرد که دولت باید اعتبارات لازم برای پوشش بیمه همگانی با اولویت اقشار کم درآمد را تامین کند.

 

 

همایون سامه یح نجف آبادی ، در مورد انتشار خبری مبنی بر اینکه حدود 8 میلیون نفر در کشور فاقد بیمه درمانی هستند که اغلب از افراد نیازمند و دهک‌های پایین درآمدی هستند و این آمار نشان می‌دهد که بخشی از یارانه‌های سلامت به سوی اقشار محروم سوق داده نمی‌شود، گفت: هم‌اکنون تعداد زیادی از کارگران فاقد بیمه درمانی هستند و این موضوعی است که همه در جریان آن قرار دارند یا حتی تعدادی از کارفرمایان در بیمه کردن کارگرانشان تعلل می‌کنند.

بخش اعظمی از افراد به دلیل عدم همکاری صاحبان مشاغل تحت پوشش بیمه قرار نمی‌گیرند

نماینده مردم کلیمیان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: متاسفانه بخش اعظمی از افراد به دلیل عدم همکاری صاحبان مشاغل تحت پوشش بیمه قرار نمی‌گیرند و به علت درآمد محدودی هم که دارند، قادر به پرداخت حق بیمه نیستند.

وی تصریح کرد: این نکته را هم باید مورد توجه قرار داد که کودکان کار و خانواده‌هایشان و افرادی که دارای مشاغل کاذب اعم از دستفروشی هستند یا افرادی که حاشیه‌نشین بوده و یا شغلی ندارند یا مشاغل کاذب دارند یا زنان سرپرست خانوار تحت پوشش بیمه درمانی قرار ندارند.

نجف آبادی خاطرنشان کرد: اگر مسئولان بخواهند می‌توانند با تخصیص اعتبارات لازم و برنامه‌ریزی در جهت شناسایی افراد فاقد بیمه درمانی در کشور، این میزان جمعیت بدون هیچ پوشش بیمه‌ای را حداقل به نصف تقلیل دهند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، یادآور شد: یکی از راه‌های شناسایی این افراد اطلاع‌رسانی از طریق رسانه‌ها به ویژه رسانه ملی است، ضمن اینکه برخی اقشار کم درآمد را می‌توان به راحتی از طریق سازمان‌های حمایتی شناسایی کرد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: هم‌‎اکنون دولت باید برای پوشش بیمه همگانی با اولویت اقشار کم درآمد اقدام کند که حتی توانایی پرداخت حق بیمه خود را نیز ندارند و اعتبارات لازم برای تحقق این امر را تامین کند./

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی