کد خبر : 14541

الهیان:

عضو فراکسیون زنان مجلس، با تاکید بر اینکه انتظار داریم سازمان امور احتماعی کشور در درجه اول به‌عنوان متولی این حوزه ، نسبت به ارائه یک آمار دقیق در حوزه زنان سرپرست خانوار و بد سرپرست اقدام نماید، گفت: برنامه‌های توانمندسازی حوزه زنان به سرعت با همکاری معاونت امور زنان ریاست جمهوری تدوین و با کمک دستگاه‌های اجرایی محقق گردد .

زهره الهیان ،با اشاره به آسیب‌های اجتماعی در حوزه دستفروشی زنان در مترو، گفت: متاسفانه ما شاهدیم که بعضی از زنان سرپرست خانوار جهت امرار معاش مجبورند در مترو دستفروشی کنند که این امر می‌تواند آسیب‌های را در شرایط کرونا برای آنان و خانواده شان  بدنبال داشته باشد.

نماینده مردم تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به جایگاه زن در اسلام و نظام جمهوری اسلامی، ادامه داد: کرامت و شان زنان باید همیشه مورد توجه مسئولان قرار بگیرد چرا که بستر خانواده است که می‌تواند یک جامعه خوب یا بد را بسازد و لذا ما باید با حساسیت و جدیت پیگیر موضوعات و مشکلات زنان سرپرست خانوار باشیم که اگر خدای نکرده خانواده‌ای از لحاظ اقتصادی مشکلاتی داشت باعث نشود که زن سرپرست خانوار تن به مشاغلی از جمله دست فروشی بدهد که مغایر شان و جایگاه زنان ایران اسلامی است.

وی تصریح کرد: ما انتظار داریم سازمان امور احتماعی کشور  در درجه اول به‌عنوان متولی این حوزه ، نسبت به ارائه یک آمار دقیق در حوزه زنان سرپرست خانوار و بد سرپرست اقدام نماید و برنامه‌های توانمندسازی حوزه زنان به سرعت با همکاری معاونت امور زنان ریاست جمهوری تدوین و با کمک دستگاه‌های اجرایی محقق گردد .

الهیان خاطرنشان کرد: امیدواریم با آمدن خانم دکتر خزعلی که دغدغه جدی در این حوزه دارند، نسبت به این مهم  اهتمام جدی داشته باشند .متاسفانه  شاهدیم بعضا بخاطر مسائل فرهنگی و مسائل دیگر بعضی از زنان سرپرست خانوار حاضر نیستند حتی در جامعه عنوان کنند که سرپرست خانوار هستند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، یادآور شد: دولت در قانون برنامه ششم توسعه مکلف شده که  در این حوزه طرح جامع توانمندسازی زنان سرپرست خانوار را بصورت کامل اجرا نماید که متاسفانه  شاهد بودیم  در دولت دوازدهم قدم‌های جدی در این حوزه برداشته نشد.

عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: مجلس شورای اسلامی این آمادگی را دارد که حمایت لازم را از دولت در این حوزه داشته باشد  و خلاءهای قانونی را احصاء نموده  و در جهت پرکردن این خلاء ها گام بردارد، ان شاءالله مجلس در بررسی لایحه حفظ کرامت و امنیت زنان حتما به این موضوع با نگاه ویژه ورود خواهد کرد تا بتوانیم در آینده کمترین دغدغه در این حوزه داشته باشیم./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی