کد خبر : 14506

نماینده مردم اصفهان طی نامه‌ای خطاب به معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران به بیان مشکلات جانبازان پرداخت و خواستار رفع این مسائل به ویژه در حوزه درمان شد.

متن نامه عباس مقتدایی نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی و نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به معاون رییس جمهور و رییس محترم بنیاد شهید و امور ایثارگران به شرح ذیل است:

جناب آقای دکتر قاضی زاده

معاون رییس جمهور و رییس محترم بنیاد شهید و امور ایثارگران

باسلام و احترام؛

همانگونه که مستحضرید در سال های اخیر، بیمه دی با مشکلات جدی مواجه شده؛ به گونه ای که از یک سو، نارضایتی مردم را به دنبال داشته است و از سوی دیگر، بیمارستان‌های متعدد به دلیل عدم تسویه حساب این شرکت بیمه‌ای، حاضر به همکاری و ارائه خدمات به دارندگان بیمه تکمیلی، نیستند.  طبق مکاتبات جانبازان، ایثارگران و خانواده های شهدا با دفتر اینجانب، این شرکت بیمه ای وابسته به بنیاد شهید و امور ایثارگران، نتوانسته جامعه تحت پوشش خود را راضی نگه دارد و با وجود مشکلات عدیده، برای چندمین سال متوالی، عهده دار بیمه تکمیلی جانبازان، ایثارگران و خانواده های شهدا، شده است. بررسی ها حاکی از آن است که این شرکت بیمه ای با اکثر مراکز درمانی قرارداد ندارد و از پرداخت هزینه های داروهای جانبازان بویژه داروهای خارجی که مشابه داخلی ندارد و نیز خدمات دندانپزشکی، امتناع می ورزد. این سؤال از سوی جانبازان و ایثارگران مطرح است که چرا جامعه جانبازان و ایثارگران و خانواده‌های شهدای تحت پوشش، همچنان باید فدای سوءمدیریت بیمه دی شوند؟

لذا با عنایت به مطالبه این عزیزان، مستدعی است دستور فرمایید در اسرع وقت، رسیدگی به این مهم و رفع مشکلات شرکت بیمه دی در دستور کار قرار گیرد تا بیمه دی یا شرکت بیمه ای دیگر، بتواند بیمه تکمیلی خدمات درمانی و دارویی جانبازان، ایثارگران و خانواده های شهدا را به طور کامل، متعهد شود.

همانگونه که در پیوست موجود است، در سال گذشته این مطالب به رییس جمهور وقت منتقل شد و ایشان به رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران دستور رسیدگی صادر کردند. رییس وقت بنیاد شهید نیز طی مکاتبه ای از حل حداکثری مشکلات سخن گفتند. این درحالی است که همچنان جامعه تحت پوشش آن بنیاد از عملکرد نامطلوب بیمه دی گلایه دارند و متاسفانه همچنان مشکلات آنان که غالب آن در تامین دارو و عدم قرارداد با مراکز درمانی خلاصه می شود، ادامه دارد. امید دارم با تدبیر و قاطعیت جنابعالی، ان شاء الله این مشکلات باقید فوریت پیگیری و مرتفع می گردد. از حسن توجه جنابعالی قدردانی می نمایم و مزید امتنان است دستور فرمایید اینجانب را از نتیجه اقدامات انجام شده، مطلع نمایند./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی