کد خبر : 14425

انصاری خبر داد:

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، از ادامه بررسی طرح ساماندهی کارکنان دولت در نشست امروز این کمیسیون خبر داد.

مجید انصاری ، در تشریح دستورکار امروز(یکشنبه بیست و یکم شهریورماه) کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، گفت: در این نشست طرح ساماندهی کارکنان دولت مورد بررسی قرار گرفت که در تاریخ 26 آبان ماه 99 کلیات آن به تصویب رسیده بود سپس به کمیته مربوطه ارجاع داده شده بود.

نماینده  ممسنی و رستم در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: امروز این کمیته پیشنهاداتی را آورده بود در ارتباط با تعاریف نوع استخدامی که قبلا گفته بودیم آن را محدود کنیم و از این تعاریف مختلف اعم از حجمی، ساعتی و روزانه و ...خارج کنیم که به گونه ای تعیین تکلیف شود تا هر دستگاه و سازمانی از این حالت که در قالب شرکت‌های پیمانکاری به جذب نیرو بپردازند، خارج شوند.

وی تصریح کرد: پیشنهاداتی که کمیته در این مورد ارائه داده بود در مدت 2 ساعت مورد بررسی قرار گرفت و قرار شد برای اینکه یک فرصتی هم به سازمان اداری و استخدامی کشوری بدهیم در نشست بعدی کمیسیون با حضور رییس جدید این سازمان این موضوع مورد بررسی قرار گیرد تا نظر مسئولان این سازمان هم در آن لحاظ شود تا اگر احیانا آمادگی داشته باشند، این موضوع را در قالب یک لایحه مطرح کنند تا مشکل بار مالی به همراه نداشته است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، تاکید کرد: البته اگر این سازمان از این آمادگی برخوردار نباشد، کمیسیون به جزییات این طرح ورود پیدا خواهد کرد و بعد از تصویب حتما گزارش آن در صحن علنی ارائه خواهد شد.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به مهمانان حاضر در این نشست، یادآور شد: در این نشست نمایندگانی از سازمان اداری و استخدامی کشوری، سازمان بازرسی کل کشور و مرکز پژوهش‌های مجلس حضور داشتند./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی