کد خبر : 14254

انصاری خبر داد:

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس، از تصویب لایحه«تصویب مقاوله نامه حق تشکل و مذاکره دسته جمعی» در نشست امروز این کمیسیون خبر داد.

مجید انصاری ، در تشریح دستورکار امروز(سه‌شنبه شانزدهم شهریورماه) کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، گفت: در این نشست شور دوم بررسی طرح اصلاح ماده (5) قانون بیمه کارگران ساختمانی با حضور دستگاه‌ها و سازمان‌های مربوطه در دستورکار قرار داشت که شور اول آن پیش از این در صحن مجلس مطرح شده و چند مورد از آن به کمیسیون ارجاع داده شده بود و در نهایت نیز در کمیته اشتغال مورد بررسی قرار گرفت.

نماینده  ممسنی و رستم در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: کمیته اشتغال اصلاحاتی را روی این طرح انجام داده بود از جمله اینکه به این نکته تاکید شده که حداقل یک میلیون و دویست هزار کارگر ساختمانی را تحت پوشش بیمه قرار دهیم، اما به دلیل وجود ابهاماتی پیرامون آن، مجدد این طرح برای بررسی بیشتر و دقیق‌تر به این کمیته ارجاع داده خواهد شد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، تاکید کرد: بررسی لایحه«تصویب مقاوله نامه حق تشکل و مذاکره دسته جمعی» از دیگر موضوعاتی بود که در دستورکار این نشست قرار داشت که در نهایت به تصویب رسید.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به مهمانان حاضر در این نشست، یادآور شد: نمایندگانی از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اصناف کارگری و مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در این نشست حضور داشتند./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی