کد خبر : 14149

ولی اسماعیلی با اشاره به نظارت مجلس بر واکسیناسیون کادر آموزشی عنوان کرد:

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با تأکید بر اینکه مجلس شورای اسلامی نظارت ویژه‌ای بر روند بازگشایی مدارس خواهد داشت، تا خانواده‌ها نسبت به این موضوع نگرانی نداشته باشند، گفت: در صورت واکسیناسیون کادر آموزشی احتمالا مدارس به صورت ترکیبی و با حضور بخشی از دانش آموزان با تراکم پایین تشکیل می‌شود.

ولی اسماعیلی  با اشاره به سرعت گرفتن روند واکسیناسیون در کشور، عنوان کرد: چنانچه بتوانیم واکسیناسیون کادر آموزشی را  تا پیش از مهرماه به پایان برسانیم، می‌توانیم برای بازگشایی مدارس نسخه داشته باشیم.

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در غیر این صورت بازگشایی مدارس امر پر خطری خواهد بود، ادامه داد: حتی در صورت واکسیناسیون کامل کادر آموزشی نیز پیشنهاد ما این است که کلاس‌ها به صورت ترکیبی و با حضور بخشی از دانش آموزان برگزار شود.

وی یادآور شد: منظور از حضور ترکیبی دانش آموزان این است که برای نمونه اگر کلاسی 30 دانش آموز دارد به سه گروه 10 تایی تقسیم و هر روز یک گروه در کلاس حاضر و مابقی دانش آموزان از طریق فضای مجازی با کلاس در ارتباط باشند.

اسماعیلی با یادآوری اینکه مقرر شده آمار واکسیناسیون فرهنگیان و کادر آموزشی این هفته به مجلس ارائه شود، تصریح کرد: تنها در صورتی که آمار رضایتبخش باشد، می‌توانیم برای بازگشایی مدارس تصمیم‌گیری کنیم؛ در این غیر این صورت بازگشایی حضوری مدارس به تأخیر خواهد افتاد.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس تأکید کرد: با توجه به آمار بالای کرونا و نگرانی خانواده‌ها در خصوص بازگشایی حضوری مدارس به عنوان کمیسیون اجتماعی مجلس مخالف بازگشایی حضوری مدارس  در صورت واکسیناسیون ناقص کادر آموزشی خواهیم بود./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی