کد خبر : 13853

احمدپور:

نماینده مردم خواف و رشتخوار در مجلس یازدهم با بیان اینکه مرحوم نگهبان سلامی از سرمایه‌های اصلی منطقه بود و پس از پایان دوران نمایندگی هم برای حل مشکلات در حد توان ورود می‌کرد، گفت: نگهبان سلامی برای منطقه سرمایه بود و فقدان هم ضایعه ای بزرگ است.

اکبر احمدپور  با ابراز تاسف از درگذشت محمودنگهبان سلامی نماینده سابق خواف و رشتخوار، گفت: مرحوم نگهبان سلامی که به دلیل ابتلا به کرونا در بیمارستان بستری بود پس از مدتی درگذشت و فوت ایشان ضایعه دردناکی برای منطقه است.

وی با بیان اینکه مرحوم نگهبان سلامی شخصیت فرهیخته و برجسته‌ای بود، افزود: ایشان بسیار سخت کوش، فعال و کوشا بود و در روستای بسیار کوچک و دورافتاده‌ای متولد و بزرگ شد که بدون حامی با دشواری و سختی توانست تحصیلات خود را ادامه دهد و مدارج علمی را طی کند.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس افزود: ایشان عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس و همچنین مسئول مرکز مشاوران وزارت نفت بود و اینکه کسی بدون امکانات و با سختی و تلاش بتواند خود را به قله علمی و تحصیلی برساند بسیار ارزشمند است.

نماینده مردم خواف و رشتخوار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مرحوم نگهبان سلامی از لحاظ شخصیتی و گرایش‌های فکری شخصیت متعادلی داشت، گفت: ایشان تعصب کور و بی‌منطق نداشت و اهل افراط و تفریط نبود و مسائل را با دقت بررسی، تجزیه، تحلیل و گزینش می کرد.

احمدپور با یادآوری اینکه نماینده سابق خواف و رشتخوار اهل تعامل با گروه‌های مختلف بود، ادامه داد: با وجود اینکه حوزه انتخابیه تلفیقی از اهل تشیع و تسنن است و خودش هم از اهل تسنن بود اما هیچگاه خود را منحصر به گروه خاصی نمی‌دانست و و ارتباط خود را با گروه‌های مختلف حفظ می‌کرد و هر جایی که احساس می کرد مشکلی وجود دارد وارد عمل می‌شد و تا حد امکان نسبت به رفع مشکلات مردم تلاش می کرد.

وی با بیان اینکه مرحوم نگهبان سلامی نماینده ای فعال و پیگیر بود، گفت: ایشان از تمامی مناطق حوزه انتخابیه بازدید و سرکشی می‌کرد و از نزدیک در جریان مشکلات قرار می گرفت و تلاش می‌کرد پای مسئولان دولتی را به منطقه خواف و رشتخوار که منطقه‌ای مرزی و ناشناخته بود باز کند؛ به طور قطع اگر مسئولان از نزدیک در جریان مشکلات قرار گیرند انگیزه و تلاششان برای رفع مشکلات منطقه دوچندان می شود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم یادآور شد: مرحوم نگهبان سلامی متشرع و متدین بود و حدود شرعی و مرزهای شریعت و دین را رعایت می‌کرد و متعبد و اخلاق مدار بود؛ مردم منطقه به آینده ایشان برای رفع مشکلات امید داشتند و از سرمایه‌های اصلی منطقه بود و پس از پایان دوران نمایندگی هم برای حل مشکلات در حد توان ورود می‌کرد؛ نگهبان سلامی برای منطقه سرمایه بود و فقدان ایشان هم ضایعه ای بزرگ محسوب می شود./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی