کد خبر : 13668

بابایی کارنامی در تشریح نشست فراکسیون کارگری با وزرای پیشنهادی کار، صمت و نفت خبر داد:

رئیس فراکسیون کارگری مجلس از تاکید اعضای این کمیسیون بر ضرورت توجه به امنیت شغلی و بهبود معیشت کارگران در نشست با وزیر پیشنهادی کار خبر داد.

 

علی بابایی کارنامی ، در تشریح نشست فراکسیون کارگری مجلس با وزرای پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی، نفت و صنعت، معدن و تجارت، گفت: در راستای بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی، پیشنهاد دادیم که سه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، نفت و صنعت، معدن و تجارت در فراکسیون حضور یابد.

وی با بیان اینکه وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر اساس شاخص‌هایی که دارد مورد تایید و حمایت جدی فراکسیون است، افزود: نمایندگان در نشست با وزیر پیشنهادی دغدغه‌های خود در حوزه کار و کارگری از جمله بهبود معیشت، امنیت شغلی، بیمه، صیانت از حقوق و ورزش کارگران را مطرح کردند و برنامه‌های ارائه شده توسط عبدالملکی نشان از رویکرد حمایتی ایشان از اقشار آسیب پذیر جامعه دارد و این موضوع قابل تقدیر است.

نماینده مردم ساری و میان دورود ادامه داد: همچنین وزیر پیشنهادی صمت برنامه‌های خود را به فراکسیون ارائه کرد؛ با توجه به اینکه 30 تا 35 درصد اشتغال کشور در حوزه ماموریت وزارت صمت است و کارگران در این رابطه دغدغه‌هایی را دارند بر همین اساس این دغدغه‌ها را به فاطمی امین منتقل کردیم و ایشان قول همکاری داد.

بابایی کارنامی یادآور شد: با توجه به دغدغه‌هایی که کارگران حوزه نفت در سطح امنیت شغلی، شیوه پرداخت حقوق و استخدام دارند از وزیر نفت خواستار توجه به رفع این مشکلات شدیم و با توجه به شاخصه ها و تخصص ایشان فراکسیون کارگری از وزیر پیشنهادی نفت حمایت خواهد کرد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، افزود: البته این حمایت مشروط خواهد بود و چنانچه اوجی رای اعتماد مجلس را کسب کند اما توجهی به رفع مشکلات کارگران نکند و وزارت نفت مانند گذشته به مافیاگری ادامه دهد فراکسیون کارگری مجلس در کوتاه ترین زمان ممکن واکنش منفی نشان خواهد داد./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی