کد خبر : 13149

حسینی با تاکید بر اینکه لب خوزستان با تانکر تـَر نمی‌شود:

رئیس مجمع نمایندگان استان خوزستان در مجلس شورای اسلامی گفت: آبرسانی به صورت تانکر که امروز شاهد آن هستیم از راهکارهای موقتی است و جبران تشنگی خوزستان در بلند مدت نخواهد بود.


سید کریم حسینی  در مورد آخرین وضعیت خشکی و بی آبی استان خوزستان گفت: تدابیری مقطعی برای جبران خشکسالی و کم آبی برای خوزستان اندیشیده شده است که همگی مسکن‌های لحظه‌ای برای پهنای خشکی خوزستان هستند ، در حال حاضر نیازمند به مصوبه‌های دائمی و کارشناسی شده هستیم تا جبران کننده خشکسالی چندین ساله خوزستان باشد. قریب به ۱۵ سال است که  این استان با مشکلات عدیده‌ای از جمله خشکسالی روبرو است که شدت و ضعف آن با توجه به شرایط تغییر می‌کند.
 
سید کریم حسینی

نماینده مردم اهواز،حمیدیه،کارون و باوی در مجلس شورای اسلامی افزود: در طی یک دهه اخیر فقط دو الی سه سال این استان با تر سالی مواجه بوده است، با توجه به تغییرات اکوسیستمی که امروزه شاهد آن هستیم نمی‌توانیم شرایط زیست محیطی و میزان بارندگی برای این استان جنوبی کشور پیش بینی کنیم و تضمینی برای سال‌های آینده در جهت بهبود شرایط داشته باشیم. بر همین اساس باید تصمیمات درست و سازنده‌ای در راستای سدسازی داشته باشیم و حتی طرح‌های انتقال آب منتفی اعلام شود، در حال حاضر مردم به ویژه کشاورزان و دامداران در خوزستان از شرایط ایجاد شده بسیار آسیب دیده‌اند.

طرح انتقال آب متوقف شود

حسینی تاکید کرد: منتفی کردن طرح انتقال آب که از گذشته بارها به آن هشدار داده شده در شرایط کنونی یک امر ضروری است.در حال حاضر مردم از شرایط فعلی رضایت نسبی دارند، اما این سوال برای آنان مطرح است که اگر در آینده این وضعیت ادامه داشته باشد چه اتفاقی برای کشاورزی،دامداری و آب شرب آنان رخ خواهد داد؟

آب رسانی به شهرهای و روستای استان خوزستان یک موضوع اصلی و اساسی است که بارها در مورد آن صحبت شده است، این مسئله نیازمند اعتباراتی خارج از اعتبارات سال مالی و بودجه سالانه است

رئیس مجمع نمایندگان استان خوزستان در مجلس شورای اسلامی گفت: آب رسانی به شهرها و روستای استان خوزستان یک موضوع اصلی و اساسی است که بارها در مورد آن صحبت شده است، این مسئله نیازمند اعتباراتی خارج از اعتبارات سال مالی و بودجه سالانه است. یکبار برای همیشه موضوع آبرسانی به استان‌های محروم جنوب کشور منجمله خوزستان مورد توجه قرار بگیرد و برای همیشه نهادینه شود تا این اطمینان از طرف مردم حاصل گردد که اگر در حوزه آب صنعتی و یا کشاورزی با مشکلاتی روبرو هستند برای مصارف ضروری همچون آب شرب با مشکل روبرو نخواهند شد.

آب و آبرسانی را در خوزستان در یابید

حسینی یادآور شد: در حال حاضر مشکل اصلی خوزستان "آب" و اولویت ابتدایی "آبرسانی" است، برای حال این مسئله طرح‌ها و تدابیری پیش بینی شده که برخی از آنها نیمه کاره رها شده است.

آبرسانی با تانکر جبران تشنگی خوزستان  در بلند مدت نیست

نماینده مردم اهواز ادامه داد: امروزه خوزستان می‌توانست در کشاورزی حرف اول را در کشور بزند اما با خشکی دست به گریبان است و متاسفانه برخی از روستاهای این استان پهناور با تانکر آبرسانی می‌شوند، آبرسانی که  به صورت تانکر امروزه شاهد آن هستیم راهکارهای موقتی هستند و جبران تشنگی خوزستان در بلند مدت نخواهد بود.

بیشتر بخوانید:

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس یازدهم در مورد آخرین وضعیت هور العظیم در پایان خاطر نشان کرد: با رها سازی آب کرخه تا حدودی آب به هور العظیم رسیده است، طبق نظر کارشناسان هنوز به میزان مطلوب آبرسانی نشده است، قطعا برای رسیدن به شرایط نرمال باید حقابه بیشتری به هور العظیم اختصاص داده شود، اما از شرایط بحرانی مقداری فاصله گرفته است./

پایان پیام

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی