کد خبر : 12739

بسطامی خبر داد:

رییس کمیته ایثارگران کمیسیون اجتماعی مجلس، از برگزاری نشست مقدماتی برای بررسی روند اجرای مصوبه مجلس پیرامون تبدیل وضعیت فرزندان ایثارگران و بهره‌مندی بازنشستگان از حق فعالیت در مناطق جنگی در نشست امروز این کمیته خبر داد.

علی اکبر بسطامی ، در تشریح نشست امروز(شنبه 26 تیرماه) کمیته ایثارگران کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، گفت: این نشست مقدمه‌ای برای برگزاری نشست هفته آینده این کمیته به‌منظور بررسی موضوع تبدیل وضعیت فرزندان ایثارگران بود که در آن تعداد آنها و دستگاه‌های مرتبط برای اجرای مصوبه مجلس در این زمینه مشخص می‌شوند.  

نماینده مردم ایلام، ایوان، چرداول، مهران و ملکشاهی و سیروان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: قرار بر این شده است که در نشست آتی این کمیته دستگاه‌هایی که از اجرای این مصوبه استنکاف ورزیده و آئین‌نامه‌های لازم برای آن را صادر نکرده‌اند، مشخص شوند.

وی تصریح کرد: نشست هفته آینده این کمیته با حضور مسئولانی از سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور، سازمان اداری و استخدامی کشوری، بنیاد شهید و امور ایثارگران، ستاد کل نیروهای مسلح، معاونت نظارت مجلس و اعضای کمیسیون اجتماعی برگزار خواهد شد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، تاکید کرد: استفساریه بند(ج) ماده 112 قانون برنامه ششم توسعه از دیگر موضوعاتی است که در نشست هفته آینده این کمیته مورد بررسی قرار خواهد گرفت، ضمن اینکه روز شنبه نیز نشستی در این رابطه با حضور مسئولان ستاد کل نیروهای مسلح برگزار خواهیم کرد.

رییس کمیته ایثارگران کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: بند(ج) ماده 112 قانون برنامه ششم توسعه در مورد بهره‌مندی بازنشستگان از حق فعالیت در مناطق جنگی است./

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی