کد خبر : 12478

عضو هیات رئیسه مجلس:

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بی برنامگی دولت در تامین وتوزیع نیروی برق ناشی از بی توجهی به تامین نیازهای اساسی کشور است، گفت: سرمایه‌گذاری دولت تدبیر و امید در بخش تولید آب و برق حتی یک دوم دولت‌های قبلی هم نبود.

علی کریمی فیروزجائی بابیان اینکه مشکلات صنعت آب و برق کشور به عدم سرمایه گذاری برای تولید در وزارت نیرو باز می گردد، عنوان کرد: در شرایطی که دولت‌های قبل تا مرز ۸۵ درصد در بخش تولید آب و برق سرمایه گذاری شد در دولت تدبیر و امید این میزان از ۳۲ درصد تجاوز نمی‌کند.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نبود انگیزه برای سرمایه گذاری تولیدی در صنعت انرژی، یادآور شد: با توجه به نیاز کشور به ساخت نیروگاه برای تامین انرژی متأسفانه در دولت تدبیر و امید حتی یک نیروگاه احداث نشده است.

وی با اشاره به خاموشی های اخیر که موجب نارضایتی شدید مردم و بروز خسارت های فراوان شد افزود: پاسخ وزارت نیرو در مورد اورهال کردن نیروگاه‌ها و انجام تعمیرات در شرایط پیک مصرف قانع کننده نیست چراکه فصل اورهال و تعمیرات نیروگاهها معمولا در زمان کم باری است نه تابستان که نیاز ها فزاینده است.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس همچنین به بی تدبیری دولت در عدم اعلام زمان بندی خاموشی ها گفت: متاسفانه وزارت نیرو به جداول خاموشی های اعلام شده خود نیز پایبند نیست و موجب اختلال در زندگی مردم شده است.

کریمی فیروزجایی با تاکید بر ورود فوری مجلس به اختلال ناشی از خاموشی های اخیر خاطر نشان کرد: به دستور رئیس مجلس کمیسیون انرژی مجلس موظف به بررسی کارشناسی علل خاموشی ها و اعلام سریع  نتایج آن شد. ساماندهی مشکلات مربوط به خاموشی ها با برنامه ریزی مدون و اعمال مدیریت یکپارچه‌ ضرورت دارد.

عضو مجمع نمایندگان مازندران تصریح کرد: پاسخگویی دولت و وزارت نیرو از نکات حائز اهمیت در رویداد اخیر است که در حافظه ملت ثبت می شود./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی