کد خبر : 12314

آقاجری:

نمایندمردم بندر ماهشهر در مجلس با بیان اینکه بحث احداث ورزشگاه ۱۵ هزار نفری نهایی شد،گفت: ۵۰ درصد از اعتبار احداث ورزشگاه ۱۵ هزار نفری بندر ماهشهر از سوی صنایع پتروشیمی، ۳۰ درصد دیگر از سوی وزارت ورزش و جوانان و ۲۰ درصد مابقی از منابع استانی تامین می‌شود.

حبیب آقاجری در تشریح  دیدار با رییس سازمان برنامه و بودجه کشور،گفت: با هدف پیگیری تامین اعتبار برای ساخت ورزشگاه ۱۵ هزار نفری بندر ماهشهر و تکمیل بندر صیادی بحرکان هندیجان با محمد باقر نوبخت معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور دیدار و گفت‌وگو کرد. 

نماینده بندرماهشهر،امیدیه،هندیجان و بندر امام‌خمینی(ره) با هدف پیگیری تامین اعتبار برای ساخت ورزشگاه ۱۵ هزار نفری بندر ماهشهر و تکمیل بندر صیادی بحرکان هندیجان با محمد باقر نوبخت معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور دیدار و گفت‌وگو کرد. 

وی در خصوص دیدار با معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه‌ و بودجه کشور بیان داشت: ۵۰ درصد از اعتبار احداث ورزشگاه ۱۵ هزار نفری بندر ماهشهر از سوی صنایع پتروشیمی، ۳۰ درصد دیگر از سوی وزارت ورزش و جوانان و ۲۰ درصد مابقی از منابع استانی تامین می‌شود. 

وی ادامه داد: چون پس از تصویب بودجه ۱۴۰۰ در مجلس، بحث احداث ورزشگاه ۱۵ هزار نفری نهایی شد، در بودجه وزارت ورزش و جوانان، برای احداث ورزشگاه ۱۵ هزار نفری بندر ماهشهر ردیف بودجه‌ای در نظر گرفته نشده بود. 

نماینده بندر ماهشهر، امیدیه، هندیجان و بندر امام‌خمینی(ره) در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: با توجه به این موضوع، قاعدتا کار آغاز احداث این ورزشگاه به سال بعد موکول می‌شد و ما به دنبال آغاز هر چه زودتر پروژه بودیم. 

آقاجری افزود: با پیگیری از وزارت ورزش و گفت‌وگو با وزیر ورزش و جوانان، مقرر شد در صورت پذیرش رییس سازمان برنامه‌ و بودجه، برای این پروژه اعتبار در نظر گرفته شده و کار آغاز شود. 

وی اظهار کرد: در نشستی که  نوبخت برگزار کردیم، ایشان پذیرفت که برای احداث ورزشگاه ۱۵ هزار نفری بندر ماهشهر، ردیف بودجه تخصیص داد شده و در بودجه ۱۴۰۰ وزارت ورزش برای این استادیوم، بودجه لحاظ شود. 

نماینده بندر ماهشهر، امیدیه، هندیجان و بندر امام‌خمینی(ره) در خصوص بندر صیادی بحرکان هندیجان نیز گفت: موج‌گیر و اسکله این بندر نیمه‌کاره مانده و به حال خود رها شده بود. 

وی ادامه داد: با پیگیری‌هایی که از طریق سازمان شیلات ایران انجام دادیم، خون‌میرزایی پذیرفت نامه‌ای به سازمان برنامه و بودجه ارسال کرده و برای تکمیل این اسکله صیادی درخواست بودجه کند. 

آقاجری تصریح کرد: با توجه به نظر مثبت رییس سازمان شیلات کشور، آقای نوبخت نیز پذیرفت بودجه‌ای برای تکمیل بندر صیادی بحرکان هندیجان در بودجه ۱۴۰۰ در نظر بگیرد.

نماینده بندر ماهشهر، امیدیه، هندیجان و بندر امام‌خمینی(ره) در مجلس شورای اسلامی در پایان تاکید کرد: با تخصیص اعتبار درخواستی که با موافقت آقای نوبخت انجام شد، حول و قوه‌ی الهی، بندر صیادی بحرکان هندیجان تکمیل و بخش زیادی از مشکلات این شهرستان برطرف خواهد شد./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی