کد خبر : 12266

در بازدید جمعی از اعضای کمیسیون بهداشت از پایگاه چهارم واکسیناسیون مطرح شد:

به دنبال دستور دکتر قالیباف جمعی از اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی از پایگاه چهارم واکسیناسیون بازدید کردند و از نزدیک در جریان نحوه واکسیناسیون مردم قرار گرفتند.

جمعی از اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس امروز (چهارشنبه، 9 تیرماه) با حضور در مراسم افتتاح پایگاه چهارم واکسیناسیون منطقه سوم شهرداری در محل موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس از نزدیک در جریان واکسیناسیون مردم قرار گرفتند.

حسینعلی شهریاری رئیس کمیسیون  در این بازدید، گفت: دکتر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی بازدید سرزده‌ای را از محل واکسیناسیون در حسینیه ارشاد داشت و با اعتراضات مردم نسبت به عملکرد وزارت بهداشت در واکسیناسیون مواجه شدند البته مردم با اعضای کمیسیون بهداشت و درمان هم تماس هایی را داشتند و شایعات عجیب و غریبی که نمی‌توان صحت و سقم آن ها را تائید کرد مانند نوبت فروشی و زنبیل گذاشتن شبانه بودیم مطرح شده بود که در نهایت با تماس هایی با رئیسی سخنگوی ستاد مقابله با کرونا یادآور شدیم چنین گزارش‌هایی به ما ارائه شده و باید آن ها را پیگیری و مدیریت کرد.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی افزود: رئیس مجلس پس از بازدیدی که از مرکز حسینیه ارشاد داشت از کمیسیون خواست که با توجه به مسائل پیش آمده و اینکه قرار است مراکز جدیدی برای واکسیناسیون افتتاح شود بازدیدی را از این مرکز واکسیناسیون داشته باشیم و از نزدیک در جریان واکسیناسیون قرار بگیریم.

وی ادامه داد: از مردم بابت مشکلات ایجاد شده عذرخواهی می کنیم به طور قطع سوءتدبیرها وجود داشت البته با بدقولی خارجی‌ها نیز مواجه شدیم و باید بپذیریم که تحریم هستیم البته تصور می‌ شد که واکسن به موقع وارد شود و از ابتدا قرار بود نیمی از هر مقدار واکسن که وارد می شود تزریق و نیم دیگر آن تا نوبت تزریق دوم نگهداری شود اما در زمان مناسب وارد کشور نشد و تلاش شد در اسرع وقت نسبت به واکسیناسیون سالمندان اقدام شود و با نیت خیرخواهانه این کار انجام شد.

نماینده مردم زاهدان در مجلس یازدهم یادآور شد: البته زمانی که واکسن وارد کشور وارد شد تاکید شد که مردم پس از ارسال پیامک باید برای واکسیناسیون مراجعه کنند اما به دلیل نگرانی از به اتمام رسیدن آن به سمت مراکز هجوم آورده و با صف های طولانی مواجه شدیم و ما به عنوان خدمتگزاران مردم معذرت خواهی می‌کنیم.

شهریاری در مورد اعتراض مردم به توهین کیانوش جهانپور، سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: تمامی اعضای کمیسیون بهداشت مجلس اعتراض خود را نسبت به سخنان ایشان نشان دادند و چنین اظهاراتی از مسئول یک وزارتخانه درست نبود و تذکر جدی به ایشان داده شده است.

زهرا شیخی مبارکه پس از این بازدید در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملبا بیان اینکه با توجه به گزارش‌هایی که به کمیسیون بهداشت و درمان و مجلس واصل شد این بازدید انجام شد، گفت: تجمعات زیاد و صف‌های طولانی مراجعه کنندگان برای تزریق واکسن و نگرانی از معطل ماندن مردم باعث شد در بازدیدی از نزدیک در جریان این مسائل قرار بگیریم.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس افزود: رئیس مجلس شورای اسلامی بازدید سرزده ای را از یکی از مراکز تزریق واکسیناسیون داشت و پیرو آن بنا شد کمیسیون بهداشت موضوع را پیگیری کند البته خوشبختانه برخی از مشکلات برطرف شده و یکی از مراکزی که با تجمعات و صف های طولانی مواجه بود به باغ موزه دفاع مقدس منتقل شد.

وی ادامه داد: این مرکز فضای مناسبی برای واکسیناسیون مردم دارد و فاصله اجتماعی رعایت شده و محل استقرار برای مردم فراهم است و با صف های طولانی مواجه نشدیم.

نماینده مردم اصفهان در مجلس یازدهم یادآور شد: امیدواریم هموطنانمان بتوانند با آسودگی خاطر واکسن خود را دریافت کنند.

محسن فتحی پس از بازدید از این مرکز در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، گفت: این بازدید به دنبال بازدید سرزده ای که رئیس مجلس شورای اسلامی از واکسیناسیون مردم داشت و همچنین دستور ایشان به کمیسیون بهداشت برای ورود به مسئله واکسیناسیون صورت گرفت.

وی ادامه داد: این مرکز امروز افتتاح شد و در واقع هشتادمین مرکز تزریق واکسن در شهر تهران است و فضای بسیار خوبی دارد و به خوبی به مردم خدمات رسانی می‌کند؛ خدمات رسانی در این مرکز را مثبت ارزیابی می کنم؛ شب گذشته از طریق پیامک به مردم برای تزریق واکسن اطلاع‌رسانی شد و خوشبختانه در این بازدید با مشکلی مواجه نشدیم و مردم در نهایت رضایت واکسن خود را دریافت می‌کنند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت مجلس یازدهم در مورد صف های طولانی واکسن، گفت: تزریق دز اول انجام شده بود و متاسفانه تاریخی که به مردم برای تزریق دز دوم اعلام کرده بودند به تعویق افتاد و برای بار دوم واکسیناسیون مردم انجام نشد بنابراین با اعتراضاتی از سوی افرادی مواجه شدیم که دز اول را دریافت و دز دوم را دریافت نکردند در واقع مردم تصور می کردند به دلیل اینکه از نوبت دوم آن ها گذشته برای آن ها مشکلاتی پیش بیاید که در نهایت طی این چند روز دز دوم را دریافت کردند و به طور قطع با کاهش ازدحام مردم مواجه خواهیم شد و مردم به نوبت و در زمان مقرر واکسن را دریافت خواهند کرد.

محمدعلی محسنی بندپی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در این بازید با اشاره به تعادل میان عرضه و تقاضا، گفت: البته اضطراب مردم مهمتر از این دو مقوله است و باید هر چه سریع تر واکسن را دریافت کنند و کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، دولت و وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی و همچنین تمامی مسئولان ذیربط درصدد هستند تعادل خوبی را میان عرضه و تقاضا برقرار کنند تا اضطراب و نگرانی مردم رفع شود.

رضا آریان پور در رابطه با این بازدید در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، گفت: به نظر می‌رسد براساس تجربیاتی که تاکنون در رابطه با واکسیناسیون کسب شده خدمات رسانی به مردم در این مرکز مطلوب بوده و دستگاه‌هایی برای سهولت کار تعبیه شده تا افراد بتوانند مانند بانک ها اقدام به نوبت‌گیری کنند و با این اقدام از ازدحام و صف های طولانی جلوگیری می‌شود.

نماینده مردم مینودشت و کلاله و مراوه تپه و گالیکش در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همچنین صندلی‌هایی را برای مراجعه کنندگان تعبیه کردند و 4 میز برای واکسیناسیون بانوان و 4 میز هم برای آقایان قرار داده شده و فاصله گذاری اجتماعی رعایت شده و همچنین شرایط افراد را بررسی می کنند تا واکنش آن ها نسبت به تزریق واکسن مورد توجه قرار گیرد.

وی ادامه داد: در این مرکز دو پزشک و دو آمبولانس آماده به خدمت مستقر هستند و پرسنل اورژانس و 115 در حال آماده باش بوده تا اگر عوارض حادی برای افرادی که واکسن تزریق می کنند ایجاد شود در اسرع وقت بتوان به آن ها رسیدگی کرد، براساس اظهارات پزشک مستقر تاکنون عوارض جدی و خطرناک دیده نشده و بیشتر ضعف و بدحالی و افت فشار دیده شده است.

آریان پور یادآور شد: ارزیابی ما از این مرکز مثبت بوده و اگر فضایی ایجاد شود که تمامی مراکز واکسیناسیون این مسائل و الزامات را رعایت کنند به طور قطع با رضایتمندی مردم مواجه خواهیم بود./

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی