کد خبر : 12212

انصاری خبر داد:

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، از ارسال طرح سوال دو نفر از نمایندگان از وزیر کشور به صحن علنی مجلس خبر داد.

 

مجید انصاری ، در تشریح دستورکار امروز(سه‌شنبه 8 تیرماه) کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، گفت: امروز قرار بر این بود که وزیر کشور جهت پاسخگویی به سئوال نمایندگان اعم از آقای عباس‌زاده و خانم قاسم‌پور در کمیسیون حضور پیدا کند اما وی در نشست حضور نیافت، به همین دلیل این سئوال‌ها در صحن علنی ارائه خواهند شد.

بررسی گزارش بانک مرکزی از نحوه اجرای تبصره (۱۶) قانون بودجه ۱۴۰۰

نماینده  ممسنی و رستم در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: کیفیت اجرای تبصره (۱۶) قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور از دیگر موضوعاتی بود که در دستورکار نشست امروز قرار گرفته بود، چرا که نمایندگان ایراداتی را به آن به ویژه پیرامون وام ازدواج وارد دانسته بودند، بنابراین از بُعد نظارتی به این موضوع ورود پیدا کرده و هم از مسئولان بانک مرکزی و هم از آقای نادران رییس کمیسیون تلفیق بودجه 1400 مجلس دعوت به عمل آورده شد.

وی تصریح کرد: مسئولان بانک مرکزی ادعا کردند که این تبصره را به درستی اجرا کرده‌اند به همین دلیل اعضای کمیسیون آنها را موظف کردند تا تمام آئین‌نامه‌های اجرایی و اسناد و مدارک دال بر این ادعای خود که نشان دهد بانک‌ها را ملزم کرده‌اند تا وظایف خود در اجرای این تبصره انجام دهند به صورت مکتوب به کمیسیون ارائه دهند تا بر اساس آنها تصمیم‌گیری شود.

انصاری خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسد بانک‌ها در اجرای تکالیفشان در جهت تامین اعتبارات لازم برای ارائه تسهیلات وام دارای رویه‌های متفاوتی بوده و سختگیری‌هایی نیز در این زمینه داشته‌اند که مانع از تسهیل امور این بخش شده است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، تاکید کرد: نمایندگان سئوالاتی پیرامون بحث مستوفای در رابطه با نحوه تخصیص اعتبارات پیش‌بینی شده برای محرومیت‌زدایی از رییس کمیسیون تلفیق بودجه 1400 مجلس نیز داشتند مبنی بر اینکه الزام و تفکیک برای سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور به روشنی در قانون بودجه آمده اما در اجرا با محدودیت و اعمال سلیقه همراه شده است که بنابر اظهارنظر آقای نادران، توافقاتی در این زمینه با این سازمان صورت گرفته که بعد از این مشکلات این بخش رفع شود.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به مهمانان حاضر در این نشست، یادآور شد: در این نشست رییس کمیسیون تلفیق بودجه 1400 مجلس و نمایندگانی از بانک مرکزی، دیوان محاسبات، سردار اسماعیلی از نیروهای مسلح و مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی حضور داشتند./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی