کد خبر : 12160

خضریان نوشت:

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی در توئیتی تاکید کرد که ‎کار تشکیلاتی میراث بزرگ ‎شهید بهشتی برای نسل جوان مومن و انقلابی امروز است.

علی خضریان نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس و سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی در  توئیتی نوشت:

"میراث بزرگ ‎شهید بهشتی برای نسل جوان مومن و انقلابی امروز، ‎کار تشکیلاتی است. چرا که در منظومه فکری وی ‎تشکیلات و کادرسازی از ملزومات بود و در طول حیات سی‌وچندساله اجتماعی- سیاسی خود در بیش از ٣٠ تشکل نقش حامی یا بانی داشت، و در نهایت نیز در جمع یاران تشکیلاتی‌اش به شهادت رسید. 

‌بنیان‌گذاری یک حزب فراگیر در اوج مسایل و موضوعات سال‌های ابتدایی انقلاب از سوی شهید بهشتی، گویای اهمیت تشکیلات در اندیشه و سیره سیاسی-اجتماعی از سوی وی دارد که متاسفانه چراغ ‎حزب جمهوری اسلامی چند سال بعد از شهادت ایشان خاموش شد و خلاء وجود یک ‎تشکیلات انقلابی موجبات خساراتی شد.

نزدیکان و شاگردان شهید بهشتی در حالی سعی کردند هرچه از ‎میراث بهشتی به یادگار داشتند را هرکدام تک‌نفره جلو ببرند که اساسا تحزب، تشکیلات و کادرسازی به عنوان مهم‌ترین میراث او را نمی‌توان بصورت فردی به سرانجام رساند و لازمه‌ی حرکت در ‎مسیر بهشتی، اقدام جمعی در ‎گام دوم انقلاب است."

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی