کد خبر : 12050

خاتمی در پیامی؛

سید مرتضی خاتمی، نماینده مردم ماهنشان در مجلس شورای اسلامی فرا رسیدن هفته قوه قضائیه را به مسئولان، کارکنان و قضات دستگاه قضایی تبریک گفت.

 
سید مرتضی خاتمی، نماینده مردم ماهنشان در مجلس شورای اسلامی در پیامی فرا رسیدن هفته قوه قضائیه را به قضات،کارکنان و مسئولان دستگاه قضایی تبریک گفت.

بسم الله الرحمن الرحیم

وَ إِنْ حَکَمْتَ فَاحْکُمْ بَیْنَهُمْ بِالْقِسْطِ إِنَّ اللَّهَ یُحِبُّ الْمُقْسِطِینَ
و اگر در میان آنها داوری کنی با عدالت داوری کن که خدا عادلان را دوست دارد. (آیه ۴۲ سوره مائده)

قوه قضاییه به ‌عنوان یکی از ارکان مهم و تأثیرگذار در قوام و دوام نظامات و حکومتها نقش ارزنده‌ای در حراست و پاسداری از آرمان‌ها و ارزش‌های ملتها دارد، صیانت از کرامت و آزادی انسانی و تلاش در جهت برقراری عدالت، تحقق حقوق شهروندی و همچنین دفاع از مظلومان، از رسالت‌های مهم دستگاه قضایی است.

هفته اول تیر ماه یادآور سالروز شهادت آیةالله دکتر بهشتی و یارانش که به منظور ارج نهادن به مقام والاى قضاء و قضاوت و دستگاه قضائى؛  بنام هفته قوه قضائیه نامگذاری شده، فرصت مغتنمی است برای تجلیل از مجتهد، مجاهد و متفکر شهید، آیةالله دکتر بهشتی و یاران باوفای ایشان و تکریم از خدمات مسئولین، قضات و کارکنان خدوم آن قوه، تا خدمات ایشان را در نهاد عدلیه پاس بداریم.

پرواضح است بخش مهمی از امنیت پایدار و همه جانبه کشور، ناشی از تلاش های این مجموعه ارزشمند است که با تعامل، همکاری و هماهنگی با دیگر بخش ها و ممانعت از تضییع حقوق شهروندان و مبارزه جدی با ناهنجاری های اجتماعی و مفاسد خرد و کلان، این امر مهم را دنبال می کنند.

ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هفتم تیر و پرچم داران پاکدست و عدالتخواه دستگاه قضاء، هفته قوه قضائیه را خدمت مسئولین، قضات شریف و کارکنان این قوه علی الخصوص در سطح استان زنجان و شهرستانهای تابعه تبریک و تهنیت عرض نموده، از درگاه خداوند منان، سعادت، سلامت و بهروزی را برای تک تک عزیزان آرزومندیم.

امیدواریم خداوند سبحان همه ما را در پذیرش و اجرای عدالت بی بدیل مولای متقیان حضرت علی (ع)، موفق و ثابت قدم فرماید. ان‌شاءالله

دکتر سید مرتضی خاتمی

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی/

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی