کد خبر : 12025

حاتمی در بازدید اعضای کمیسیون اجتماعی از طرح‌های اشتغالزایی کمیته امداد مطرح کرد:

عضو هیأت رئیسه کمیسیون اجتماعی در جریان بازدید اعضای این کمیسیون از طرح‌های اشتغالزایی و کارآفرینی کمیته امداد امام خمینی (ره) در حاشیه شهر مشهد، از اختصاص مشوق‌هایی برای کارآفرینان تحت پوشش نهادهای حمایتی خبر داد.

اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در ادامه نظارت میدانی خود از استان خراسان رضوی، از طرح‌های اشتغالزایی و کارآفرینی کمیته امداد امام خمینی (ره) در حاشیه شهر مشهد بازدید به عمل آوردند؛ این طرح‌‌ها شامل کارگاه‌های تولید مبل و صندلی و صنایع چوب است.

در حاشیه بازدید از این طرح‌های اشتغالزایی، حسین حاتمی عضو هیأت رئیسه کمیسیون اجتماعی عنوان کرد: یکی از اقدامات مثبت کمیته امداد امام خمینی (ره) که می‌تواند در جهت توانمندسازی افراد تحت پوشش و حمایت خود انجام دهد، اعطای وام و تسهیلات برای ایجاد اشتغال است.

نماینده مردم کلیبر، خداآفرین و هوراند در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در نظارت میدانی امروز از طرح‌های اشتغالزایی کمیته امداد مشاهده کردیم که حتی بانوان سرپرست خانوار با حمایت کمیته امداد و با دریافت اندک وامی اقدام به کارآفرینی کرده و نه تنها خود را از حالت مستمری‌بگیر نهادهای حمایتی خارج کرده بلکه 40 تا 50 نفر را مشغول به کار کرده‌اند.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس یادآور شد: در نظر داریم تا با تدوین طرح یا ابلاغ  دستورالعملی شهرک‌های صنعتی را مکلف کنیم به افراد مستمری‌بگیر نهادهای حمایتی در صورت احراز کارآفرینی و اشتغالزایی، زمین رایگان یا با تجیهزات کم بهره ارائه کنند تا این موضوع منجر به افزایش آمار اشتغال در مناطق کمتر برخوردار به ویژه حاشیه کلانشهرها شود./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی