کد خبر : 12023

اسماعیلى در مراسم افتتاح مجتمع شناسایی و کاهش آسیب‌های اجتماعی شوق زندگی:

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه مجتمع شوق زندگی می‌تواند در کل کشور الگو و پایلوت باشد، گفت: افتتاح اولین دادگاه دوستدار کودک در این مجتمع را تحسین برانگیز دانست.

 

ولی اسماعیلی رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس در مراسم افتتاح مجتمع شناسایی و کاهش آسیب‌های اجتماعی شوق زندگی این اقدام را اقدامی جدید برشمرد و عنوان کرد: این کار نوین می‌تواند در کل کشور الگو و پایلوت قرار داده شود و حتی در کشورهای اسلامی نیز توسعه پیدا کند.

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی افتتاح مرکزی برای دادگاه دوستدار کودک را کار جدید و نوین برشمرد که یک شاهکار به شمار می‌آید و افزود: آرزو دارم این اتفاق در تمام استان‌های کشور تسری یابد.

رئیس کمیسیون اجتماعی با یادآوری اینکه مجلس اعتبارات افراد حقوق بگیر تحت پوشش نهادهاى حمایتى را ٣٧ درصد افزایش داد، گفت: این اعتبارات برای کلانشهرها قریب به هزار میلیارد و برای شهرهای کوچک حدود 400 میلیارد تومان در نظر گرفته شد.

وی تأکید کرد: تلاش مجلس این است که در حوزه آسیب‌های اجتماعی در برنامه هفتم توسعه و قوانین بودجه سالیانه موضوع آسیب‌ها را به شکل جدی ببیند و سعی خواهیم کرد آسیب‌های اجتماعی و حاشیه‌نشینی را که معلول آن است از ریشه بخشکانیم.

به گزارش خانه ملت، این مجتمع در آبانماه سال 1399 به همت شهرداری مشهد و دادگستری خراسان رضوی راه اندازی شد و هدف کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی در شهر مشهد را دنبال می‌کند. در این مجتمع نمایندگان تمام دستگاه‌های دولتی فعال در حوزه مسائل اجتماعی (از جمله سازمان بهزیستی، آموزش و پرورش، کمیته امداد، اداره کار، سازمان فنی و حرفه‌ای و...) و سازمان‌های مردم‌نهاد فعال در حوزه آسیب های اجتماعی حضور دارند و پروژه های مربوط به کاهش آسیب های اجتماعی با همکاری بین‌بخشی و استفاده از ظرفیت سمن‌ها اجرا می‌شود.

اولین دادگاه دوستدار کودک کشور در این مجتمع دایر شده است. ساختمان مجتمع برای تردد افراد دارای معلولیت و تمام گروه‌های خاص و دارای نیازهای ویژه مناسب‌سازی شده است. فضای داخلی ساختمان مجتمع به صورت ویژه برای کودکان طراحی شده و بخش‌هایی مثل اتاق مادر و کودک، اتاق بازی کودک، بخش مددکاری ویژه کودکان و... در آن وجود دارد. تمام پرسنل و قضات این مجتمع در زمینه ارتباط با کودک آموزش دیده‌اند./

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی