کد خبر : 12017

اعضای کمیسیون اجتماعی با حضور در محله‌های باهنر بسکابادی، سیس‌آباد و بهمن و دفاتر تسهیل گری موجود در این محلات در جریان مسائل و مشکلات مردم این مناطق قرار گرفتند.

اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس در قالب چند گروه از محله‌های حاشیه شهر مشهد شامل محله باهنر بسکابادی و محله  سیس‌آباد و محله بهمن بازدید به عمل آوردند و از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات مردم در این مناطق قرار گرفتند و با حضور در این مناطق به صورت چهره به چهره با مردم گفت‌وگو کردند.

در ادامه اعضای کمیسیون اجتماعی در دفاتر تسهیل‌گری این مناطق به منظور ارزیابی برنامه‌ها حضور یافته و برنامه‌های این دفاتر را برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی بررسی کردند.

فاطمه قاسم پور عضو کمیسیون اجتماعی و نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در توضیح وظایف دفاتر تسهیل‌گری عنوان کرد: این دفاتر برای شناسایی مسائل اجتماعی در حواشی شهر توسط شورای اجتماعی کشور طراحی شده است و توسط نخبگان در محلات اداره می‌شود.

وی ادامه داد: باتوجه به اینکه ضرورت دارد دفاتر تسهیل‌گری به موضوع نوپدید در محلات بپردازد و این مسائل را شناسایی کند، این دفاتر با ظرفیت‌های خود محلات برای حل مسائل این مناطق به ویژه در حوزه مقابله با آسیب‌های اجتماعی فعالیت می‌کند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه وظایف این محلات به افراد متخصص در خود محلات واگذار شده است، گفت: بازدیدهای ما از دفاتر تسهیل گری نشان می‌دهد که این دفاتر عملکرد بسیار خوبی در شناسایی مسائل محله خود به ویژه در موضوع آسیب‌های اجتماعی داشته‌اند اما با توجه به عمر کوتاه این دفاتر، نیاز به یافتن راهکار آسیب‌شناسی دارند که امیدواریم شورای اجتماعی کشور با کمک کمیسیون اجتماعی بتواند راهکاری مناسب در این حوزه را شناسایی کند./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی