کد خبر : 12011

مالکی:

نماینده مردم زاهدان در مجلس یازدهم از ابتلای روزانه بیش از ۸۵۰ نفر در زاهدان به کرونا خبر داد و گفت: همچنین روزانه حدود ۲۰ نفر جان خود را از دست می دهند و وزیر بهداشت مسئول این قضیه است.

 
 

فدا حسین مالکی  در مورد افزایش تعداد مبتلایان و مرگ و میرهای ناشی از کرونا در سیستان و بلوچستان، گفت: سهل انگاری مدیران استانی و کم توجهی و ضعف عملکرد وزیر بهداشت علت افزایش مرگ و میرهای ناشی از کرونا در استان است و وزیر بهداشت مسئول این قضیه است.

وی افزود: شش ماه پیش وضعیت اسفناک و بحرانی استان را برای وزیر شرح دادیم و نشست های متعددی را برگزار کردیم اما متاسفانه آقای نمکی به هر دلیلی مسامحه و رسیدگی به این مشکلات را به فرداها موکول می کند؛ وضعیت اسفناک و بحرانی بیمارستان ها، ضعف مدیریت و عدم انسجام لازم در استان افزایش تعداد مبتلایان و فوتی ها را در پی داشته است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از ابتلای روزانه بیش از 850 نفر در زاهدان به کرونا خبر داد و گفت: همچنین حدود 20 نفر روزانه جان خود را از دست می دهند و این آمار آمارهایی است که اعلام می شود و با توجه به بافت فرهنگی حاکم در برخی موارد فوتی ها به بیمارستان ها اطلاع رسانی نمی‌شود.

نماینده مردم زاهدان در مجلس یازدهم با بیان اینکه کادر درمان از شرایط فعلی خسته و درمانده هستند، گفت: علت اصلی این مشکلات افرادی هستند که از شرایط فعلی حمایت می‌کنند و وزیر بهداشت باید پاسخگوی افزایش فوتی ها باشد و این موضوع از لحاظ حقوقی و قضایی هم قابل پیگیری است.

مالکی یادآور شد: به طور قطع این موضوع را پیگیری خواهیم کرد زیرا شرایط بیمارستان ها به هیچ وجه مطلوب نیست و تخت های بیمارستان ها به طور کامل پرشده اند و برخی فضاها برای بستری بیماران در نظر گرفته شده است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: استاندار و دستگاه های مختلف در سفر دکتر قالیباف به استان موضوع ضعف مدیریت در بیماری کرونا را تشریح کردند و این مباحث به وزیر بهداشت منعکس شد اما همچنان نسبت به رفع مشکلات بی توجهی می شود؛ کمبودها و ضعف های زیادی در حوزه سلامت استان وجود دارد و متاسفانه بی توجهی ها پیامدهایی از جمله مهاجرت پزشکان و کادر درمان حاذق و مجرب استان به استان های همجوار مانند خراسان را در پی داشته است./

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی