کد خبر : 11933

پزشکیان با تاکید بر ضرورت پوشش همگانی پزشک خانواده؛

عضو کمیسیون بهداشت مجلس، اجرای قوانین را مهمترین اولویت دولت سیزدهم در حوزه سلامت دانست و بر ضرورت پوشش همگانی پزشک خانواده تاکید کرد.

 
مسعود پزشکیان، در مورد اولویت های دولت سیزدهم در حوزه سلامت گفت: اجرای قانون برنامه ششم و سیاست‌های کلی ابلاغی از طرف رهبر معظم انقلاب باید مهمترین اولویت دولت سیزدهم در حوزه سلامت باشد زیرا اگر قوانین به درستی اجرا شود بسیاری از مشکلات حوزه سلامت مرتفع خواهد شد.

وی بر ضرورت پوشش همگانی پزشک خانواده تاکید کرد و افزود: اجرای نظام سطح‌بندی خدمات و ارجاع باید مورد توجه قرار و همچنین تمامی مردم تحت پوشش بیمه قرار گیرند و هیچ  تبعیضی میان آنها قائل نشد.

ضرورت پرداخت مبتنی بر عملکرد برای برقراری عدالت

وی با تاکید بر ضرورت پرداخت مبتنی بر عملکرد برای برقراری عدالت، ادامه داد: اگر نکات مطرح شده مورد توجه قرار گیرد به تمامی مردم بر اساس عدالت، خدمات درمانی برابر و مساوی ارائه می شود و منطق و عدالت حکم می‌کند که به همه مردم به یک نحو خدمات رسانی شود.

ماینده مردم تبریز و آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: قرار نیست چیزی عوض شود بلکه باید نسبت به اجرای قوانین موجود اقدام کنیم؛ خدمات ارائه شده در حوزه سلامت باید برای همه استاندارد باشد و نگاه ویژه باید به نیازمندان و افرادی باشد که حامی ندارند و در حاشیه و مناطق دورافتاده به سر می‌برند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس یازدهم با تاکید بر اینکه دسترسی به خدمات باید  برای تمامی افراد یکسان باشد، گفت: در این رابطه نباید هزینه‌ای به مردم تحمیل شود بلکه خرید خدمت را باید بیمه و  ارائه خدمات را پزشک خانواده یا نظام ارجاع متقبل شود و خدمت دهنده و نوع خدمات و در صورت بروز مشکل، جوابگو مشخص است./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی