کد خبر : 11918

شیخی در تشریح دستور کار کمیسیون بهداشت مجلس خبر داد:

سخنگوی کمیسیون بهداشت مجلس از مخالف اعضای این کمیسیون با طرح تأمین و تضمین امنیت و کرامت زن ایرانی به دلیل مغایرت با اصل ۷۵ قانون اساسی خبر داد.

 

زهرا شیخی   در تشریح دستور کار امروز (سه شنبه، 31 خردادماه) کمیسیون بهداشت از بررسی طرح تأمین و تضمین امنیت و کرامت زن ایرانی در نشست امروز این کمیسیون خبر داد و گفت: این طرح به کمیسیون به عنوان کمیسیون فرعی ارجاع  که پس از بحث و گفت و گوهای صورت گرفته با رای اکثریت اعضا رد شد.

 
زهرا شیخی مبارکه
 وی ادامه داد: در این طرح اعتبار و منابع مورد نیاز برای حمایت از زنان پیش بینی نشده بود و مغایر اصل 75 قانون اساسی شناخته شد و از سویی الزام دولت به تکالیف قانونی از طریق طرح با اصل 74 قانونی اساسی مغایرت داشت بنابراین به دلیل ایرادات اساسی از دستور کار کمیسیون خارج شد.
 
 سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با یادآوری بررسی طرح قضا‌زدایی و کاهش عناوین مجرمانه در این کمیسیون، افزود: این طرح هم به کمیسیون به عنوان کمیسیون فرعی ارجاع شد که بر اساس مواد ارجاعی ستاد مبارزه با مواد مخدر موظف است به منظور جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی ناشی از تهیه مواد مخدر و گسترش زنجیره قاچاق این مواد نسبت به شناسایی و ساماندهی معتادان به ماده مخدر تریاک و تامین نیاز درمانی آنها اقدام کند.
 
شیخی یادآور شد: اداره کل تنظیم قوانین مجلس معتقد است که تامین اردوگاه های بازپروری معتادان نسبت به در اختیار قرار دادن ابینه و اماکن مربوطه از سوی دستگاه ها موضوع ماده 24 قانون برنامه ششم توسعه مستلزم بار مالی و مغایر اصل 75 قانون اساسی است ضمن اینکه در رابطه با سند چشم انداز حکم ماده 3 طرح که با هدف کاهش جمعیت کشوری تنظیم شده نباید به گونه‌ای تدوین شود که مغایر اصول مندرج در قانون مجازات اسلامی باشد.
 
نماینده مردم اصفهان در مجلس یازدهم از حضور مسئولانی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و همچنین ستاد مبارزه با مواد مخدر در این نشست خبر داد./
 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی