کد خبر : 11476

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، از شورای شهر تهران خواست تا به پاسداشت زحمات شبانه‌روزی کادر بهداشت و درمان، ایستگاه متروی شماره ۷ را تحت عنوان«ایستگاه مدافعین سلامت» نامگذاری کند.

علی اصغر باقرزاده، در بیان دلایل درخواست خود از شورای شهر برای نامگذاری ایستگاه متروی شماره 7 به ایستگاه مدافعین سلامت، گفت: کادر بهداشت و درمان به ویژه کارکنان بیمارستانی در یک سال و نیم گذشته در پی شیوع کرونا اقدامات ارزنده‌ای در نجات جان بیماران در سراسر کشور انجام داده‌اند.

نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: هم‌اکنون از شورای شهر تهران که طی همه گیری کرونا از نزدیک شاهد ایثار و از جان گذشتگی هزاران نفر از کادر بهداشت و درمان بودند و در تشییع و بزرگداشت صدها شهید مدافع همراهی کرده‌اند،  انتظار می‌رود ایستگاه متروی شماره ۷ را که با استفاده از هزاران مترمربع از زمین‌های مجتمع بیمارستانی امام خمینی(ره)  ساخته شده و به پاسداشت تلاش‌های شبانه‌روزی صدها هزار مدافع سلامت، این ایستگاه را تحت عنوان«ایستگاه مدافعین سلامت» نامگذاری کند.

این متخصص بیماری های عفونی دانشگاه عوم پزشکی تهران، تصریح کرد: مجتمع بیمارستانی امام خمینی(ره) با پذیرش بیش از ۷۰ هزار مراجعه‌‎کننده مبتلا به کووید ۱۹ بیشترین خدمات را به این بیماران  ارائه داده است و این نامگذاری می‌تواند نمادی برای قدردانی مسئولان شورای شهر تهران  از مدافعان سلامت فعال در آن باشد.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: ایستگاه متروی شماره ۷ تنها ایستگاهی است که در داخل مجموعه بیمارستانی قرار دارد و مقرر شده است که امکان انتقال مستقیم بیماران به بیمارستان را از مسیر ریلی میسر کند./

 

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی