کد خبر : 11291

محمدبیگی در نشست بررسی مشکلات دستیاران و پزشکان جوان:

عضو هیات رییسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، از پیگیری مشکلات و دغدغه‌های دستیاران و پزشکان جوان به عنوان یک ضرورت یاد کرد.

تعدادی از نمایندگان دستیاران پزشکی ضمن دیدار با فاطمه محمدبیگی دبیر کمیسیون بهداشت و درمان ضمن تشریح مشکلات دستیاران و پزشکان جوان خواستار توجه ویژه این کمیسیون برای رفع مشکلات موجود شدند. 

در این راستا بعد از این دیدار مشکلات و دغدغه های مطرح شده از سوی دستیاران پزشکی توسط محمدبیگی در جلسه کمیسیون بهداشت و درمان که با حضور حق‌دوست معاون آموزش، لاری معاون دانشجویی  و موهبتی معاون حقوقی وزیر بهداشت و نماینده دستیاران پزشکی برگزار شد، مطرح و دبیر کمیسیون بهداشت و درمان، خواستار چاره‌جویی و توجه ویژه مسئولان وزارت بهداشت نسبت به مطالبات این قشر شد.

 محمدبیگی در دیدار نمایندگان دستیاران پزشکی و پزشکان جوان ضمن بررسی مشکلات این حوزه تاکید کرد: بنده بسیاری از مشکلات این حوزه را از نزدیک لمس کرده‌ام، از این رو کاملا متوجه مطالبات و حقوق دستیاران پزشکی هستم. پیگیری مشکلات و دغدغه‌های این قشر از جامعه مدافعان سلامت یک ضرورت است بنابراین ضمن استماع نظرات، دغدغه‌ها و مطالبات دستیاران پزشکی موضوع را در کمیسیون بهداشت و درمان نیز مطرح و پیگیری خواهم کرد.

 

وی افزود: متاسفانه به خاطر شیوع ویروس کرونا شاهد به مخاطره افتادن موضوع آموزش در بین دستیاران پزشکی هستیم که ضرورت دارد مسئولان و دست‌اندرکاران این عرصه در وزارت بهداشت در این زمینه چاره‌جویی کنند.

بیگی یادآور شد: پرداخت حقوق و مطالبات مدافعان سلامت و افزایش آن یک ضرورت است، چرا که این قشر امروز در خط مقدم مقابله با ویروس کرونا قرار دارند، بنابراین این موضوع در کمیسیون بهداشت و درمان همواره مورد تاکید بوده و آن را پیگیری کرده است، همچنین در این کمیسیون به صورت ویژه موضوعاتی از قبیل بیمه دانشجویی و سلامت و ارتقاء آن، افزایش سنوات دانشجویی به مدت زمان بیمه، افزایش سطح رفاهی دانشجویان و تحصیل پزشکی مورد توجه جدی قرار گرفته و بارها در این زمینه پیگیری کرده‌ایم. این مباحث علاوه بر کمیسیون بهداشت و درمان در کمیسیون تلفیق بودجه نیز مطرح و مورد دفاع قرار گرفت که خوشبختانه اتفاقات خوبی در این زمینه در قانون بودجه 1400 رخ داده است./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی