کد خبر : 11181

باقرزاده:

نایب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس با هشدار نسبت به اینکه عادی‌انگاری و بی‌توجهی نسبت به پروتکل‌ها خطر بروز موج پنجم کرونا را در پی دارد بر ضرورت اعمال محدودیت تردد برای تعطیلات خرداد تاکید کرد.

علی اصغر باقرزاده ، در مورد ابراز نگرانی‌ها از پیک پنجم کرونا، گفت: باید به طور مداوم ابراز نگرانی کرد تا مردم رعایت پروتکل‌ها را فراموش نکنند در این رابطه زمانی که آمار مرگ و میرها اندکی کاهش می‌یابد مهمانی و دورهمی‌ها برپا می‌شود و پروتکل‌ها مورد غفلت قرار می‌گیرند  بنابراین باید به طور مداوم هشدارهای لازم داده شود.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی افزود: کرونا در کشور هند بیداد می‌کند و آمار مرگ و میرها بسیار بالا است ضروری است وزارت بهداشت و مسئولان ذیربط نهایت اهتمام خود را داشته باشند که وارد پیک پنجم کرونا نشویم هر چند در حال حاضر تعداد شهرهای قرمز در حال افزایش است.

وی تصریح کرد: اگر با پیک پنجم کرونا مواجه شویم می‌تواند انتخابات را تحت تاثیر قرار دهد و مشارکت‌ها را کاهش دهد؛ هشدارها باید جدی گرفته شود و به این معنا نباشد که تنها فضاسازی الکی و هدف ترساندن مردم باشد؛ کوچکترین لغزش‌ها می‌تواند آسیب فراوانی و موج جدیدی را در کشور ایجاد کند؛ سرایت ویروس هندی و مرگ و میرهای ناشی از آن بسیار بالاست و رعایت پروتکل‌ها و فاصله گذاری مانند سابق باید بسیار جدی گرفته شود.

نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس یازدهم با بیان اینکه برای تعطیلات خرداد باید محدودیت‌هایی اعمال شود، ادامه داد: همچنین تعطیلات تابستان و مسافرت‌ها را در پیش داریم در این رابطه ضروری است تردد میان استان‌ها محدود شود و تمهیداتی برای جلوگیری از شیوع بیماری اتخاذ شود.

باقرزاده یادآور شد: اگر دولت و حکومت برنامه ریزی مناسبی را نداشته باشند وارد موج بعدی خواهیم شد و سلامت مردم در معرض تهدید قرار می‌گیرد؛ انتظار می‌رود مردم از سفرهای غیرضرور پرهیز کنند تا شاهد افزایش فوتی‌ها و بستری‌ها نباشیم؛ متاسفانه مرگ و میرها عادی انگاری شده و این عادی‌انگاری ها بسیار خطرناک است و افزایش فوتی‌ها را در پی دارد بنابراین رسانه ها و وزارت بهداشت باید  فرهنگ سازی مناسبی را داشته باشند تا وارد موج های بعدی نشویم./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی