کد خبر : 10963

جعفری:

نماینده مردم بروجن در مجلس،گفت: آیین کلنگ‌زنی ۶ پروژه آبخیزداری شهرستان بروجن با اعتبار ۳۳۹۶۷ میلیون ریال برگزار شد.

امیرقلی جعفری در آیین کلنگ‌زنی شش پروژه آبخیزداری در شهرستان بروجن، اظهار داشت:  شهرستان بروجن به عنوان خشک‌ترین شهرستان استان چهارمحال و بختیاری می‌باشد و بزرگترین معضل آن، آب است. 

 نماینده مردم بروجن در  مجلس شورای  اسلامی ادامه داد: در بحث آب شرب شهرستان بروجن دارای مشکل بوده و بحرانی‌ترین شهرستان  است و از هنگام ورود به مجلس به دلیل اقداماتی که از سال‌های گذشته در زمینه آب انجام داده بودم به کمسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست ورود کردم. 

 وی با تاکید بر ایجاد منابع آب پایدار، تصریح کرد: تمام تلاش این بود که برای استان و شهرستان در رابطه با مسئله آب پایدار و منابع آبی آن برنامه‌ ریزی شود که اولین اقدام آن در حوزه آبخیزداری بود. 

وی افزود: از سال ۹۹ تا کنون  تلاش‌های زیاری برای شهرستان بروجن که بحرانی‌ترین شهرستان در استان چهارمحال و بختیاری است؛ صورت گرفته و شش پروژه شهرستان بروجن در شهر نقنه و روستاهای آورگان، امام قیس، وستگان و چشمه علی له دراز با حجم ۵۹۹۵ مترمکعب کلنگ زنی شد که طبق گفته مسئولین در تابستان ۱۴۰۰ به اتمام می‌رسد. 

رئیس کمیته آب مجلس خاطرنشان کرد: اگر تصمیماتی که در این ده ماه در مجلس برای شهرستان بروجن گرفته شده است عملیاتی شوند مقداری از آبخوان‌ها زنده و مشکل کشاورزی شهرستان تا حدودی حل می‌شود./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی