کد خبر : 10904

بابایی کارنامی خبر داد:

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، از بررسی طرحی در این کمیسیون به منظور افزایش حقوق کارکنان زندان‌ها، دادگستری‌ها و سازمان نظام پزشکی خبر داد.

علی بابایی کارنامی  با اعلام این خبر که طرح تسری فوق‌العاده خاص کارمندان سازمان زندان‌ها، اقدامات تامینی و تربیتی کشور به کارکنان اداری قوه قضاییه در کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی برای ارتقاء وضعیت کارکنان زندان‌ها، دادگستری‌ها و سازمان نظام پزشکی در حال بررسی است، گفت: این طرح از سوی نمایندگان مجلس و از طریق هماهنگی با قوه قضاییه و منطبق با رویکردی که آیت‌الله رییسی برای حمایت از کارکنان این قوه دارد، مطرح شده است.

اکثر کارکنان بخش اداری دستگاه قضایی حقوقی کمتر از 4 میلیون دریافت می‌کنند

نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی، در بیان دلیل ارائه طرح تسری فوق‌العاده خاص کارمندان سازمان زندان‌ها، اقدامات تامینی و تربیتی کشور به کارکنان اداری قوه قضاییه، ادامه داد: همکاران اداری فعال در دادگاه‌ها، دادسراها و دادگستری‌های سراسر کشور در حالی که به هیچ وجه نمی‌توانند در شغل دیگری نیز فعالیت داشته باشند حتی با وجود سوابق بالای فعالیت در این بخش نیز حقوقی کمتر از ماهانه 4 میلیون تومان دریافت می‌کنند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، تاکید کرد: این طرح که به منظور ساماندهی وضعیت کارکنان زندان‌ها، دادگستری‌ها و سازمان نظام پزشکی ارائه شده، در نشست اخیر این کمیسیون مورد بررسی قرار گرفت تا در دستورکار روز یکشنبه قرار بگیرد و با فوریت به تصویب برسد و در جهت تحقق مطالبه نمایندگان مجلس به سرعت در صحن بررسی شده و تا یک ماه آینده به قانون تبدیل شود.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: اگر قرار است مبارزه با فساد را در قوه قضاییه دنبال کنیم نباید کادر اداری این بخش در تامین حداقل‌های زندگی خود با مشکل مواجه باشند، بنابراین این کمیسیون تصویب این طرح را به طور جدی پیگیری خواهد کرد./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی