کد خبر : 10570

قاسمی پور:

نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس از ارتقای مرکز فنی و حرفه‌ای مریوان به یک مرکز بین‌المللی خبر داد و گفت: به زودی تجهیزات و امکانات لازم خوابگاهی برای این مرکز فراهم خواهد شد.

شیوا قاسمی‌پور نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس در جلسه هم‌اندیشی با مربیان و کارکنان مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای ۲۲ گولان شهرستان مریوان، اظهار کرد: باید با تلاش و همراهی همه مجموعه‌ها با توجه به ظرفیت‌های شهرستان‌ها در حوزه اشتغال‌زایی به سمت مهارت‌محور کردن مشاغل حرکت کنیم.

نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: امروز آمار افراد تحصیلکرده دانشگاهی بیکار در جامعه بالاست که ایجاد اشتغال برای این افراد با توجه به سطح توقعات آنها و متناسب با مدارک دانشگاهی دشوارتر از سایرین است.

نماینده مردم  شهرستان‌های مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی  افزود: اگر تحصیل‌کرده‌های دانشگاهی ما همزمان با تحصیل، مهارت هم کسب می‌کردند قطعا امروز با این حجم از جوانان تحصیلکرده بیکار مواجه نبودیم.

وی با بیان اینکه فنی‌وحرفه‌ای در حوزه توسعه مهارت‌های حرفه‌ای نقش مهمی دارد، گفت: در بودجه 1400 به ویژه در تبصره ماده 18 نگاهی ویژه به حوزه مهارت‌آموزی صورت گرفته است.

قاسمی‌پور افزود: تبدیل مرکز فنی و حرفه‌ای مریوان به یک مرکز بین‌المللی به دلیل ظرفیت‌های موجود در این شهرستان است و این مهم می‌تواند ظرفیت بسیار خوبی برای حضور مربیان حرفه‌ای و توانمند استان در اقلیم کردستان عراق و همچنین جذب دانشجوی خارجی برای این مرکز باشد.

نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: فرصت یک ساله برای ثبت مریوان به عنوان شهر جهانی کلاش باقی مانده که باید ساز و کارهای لازم در راستای تحقق این مهم فراهم شود، نباید اجازه دهیم فرصت به وجود آمده که می‌تواند زمینه ورود اعتبارات مناسبی را به این شهرستان گردشگری فراهم کند به راحتی از بین برود.

وی خاطرنشان کرد: نیروی انسانی جوان و پای کار بهترین ظرفیت در شهرستان مریوان است لذا باید با برنامه‌ریزی مناسب از ظرفیت‌های موجود به ویژه در حوزه گردشگری و غیره برای اشتغالزایی برای این جوانان اقدام کرد.

نماینده مردم  مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امروز دیگر وقت آزمون و خطا نیست و جامعه نیاز به تحول و کار جهادی دارد، گفت: همه دستگاه‌ها و متولیان امر باید با همراهی و هماهنگی مناسب در راستای رفع مشکلات سد راه اشتغال گام بردارند و با این کار ضمن کاهش نرخ بیکاری زمینه رونق اقتصادی را در این شهرستان مرزی فراهم سازند.

وی تصریح کرد: انتقال آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به روستاها با دیدگاه هر روستا یک حرفه، باید مورد توجه قرار گیرد و در این راستا برندسازی‌های لازم انجام شود.

قاسمی‌پور افزود: ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به خانواده‌های نیازمند و زیرپوشش کمیته امداد و بهزیستی می‌تواند نقش بسزایی در توانمندسازی این خانواده‌ها ایفا کند و زمینه ارتقای شرایط زندگی آنها را به نحو شایسته فراهم سازد./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی