کد خبر : 10385

مبلغی تاکید کرد:

نماینده مردم کوهدشت و رومشکان در مجلس با بیان اینکه مطالبات باغداران سیاب پیگیری می شود،گفت:اخذ ردیف ملی برای سد خسروآباد در دستور کار است.

 
باحضور مبلغی نماینده مردم کوهدشت و رومشکان در مجلس شورای اسلامی، بیرانوند فرماندار شهرستان کوهدشت، مهندس حسن نژاد مدیرکل آب منطقه‌ای استان لرستان و معاونین وی و نمایندگان باغداران انارستان سیاب، جلسه ای  جهت پیگیری مطالبات باغداران سیاب در فرمانداری کوهدشت برگزار شد 

نماینده مردم کوهدشت و رومشکان در مجلس شورای اسلامی  تصریح کرد: در اسرع وقت برق پمپ های باغات سیاب وصل شود و اقدامات لازم جهت ساماندهی عادلانه سهمیه آب برای باغداران صورت گیرد.

 وی ادامه داد:برای حمایت از باغداران سیاب، مسئولین ذی ربط در جهت تنظیم کمترین آب‌بها از باغداران برنامه ریزی کنند.

 مبلغی  افزود: برای ایجاد اشتغال و فراهم آمدن عرضه بهتر تولیدات و محصولات منطقه به بازار ، توسعه صنایع تبدیلی در تنگ سیاب ضروری است.

 وی ادامه داد:لایروبی رودخانه سیاب و پیگیری آن توسط مسئولین ذی ربط ضروری است واین درحالی که  همچنین  جلسه ای با حسن نژاد مدیر کل آب منطقه ای در رابطه با مسائل و مشکلات مربوط به آب شهرستان‌های کوهدشت و رومشکان برگزار شد.

مبلغی  افزود: در این جلسه در رابطه با  سدهای خسروآباد و مادیان رود مباحثی مطرح شد و از همین رو اخذ ردیف ملی برای سد خسروآباد  از این پس اعتبارات سالانه برای آن درنظر گرفته می‌شود .

 وی ادامه داد: مطالعات مرحله اول و دوم سد خسرو آباد در حال انجام و به‌روز رسانی است و تا دو ماه آینده به اتمام می‌رسد.

مبلغی افزود:ضرورت پمپاژ آب از رودخانه سیمره برای شهرستان رومشکان، بخش کوهنانی، بخش طرهان و هم‌چنین دشت کشماهور بخش درب گنبد که موجب احیاء و رونق کشاورزی در این مناطق می شود.

 نماینده مردم کوهدشت در  مجلس تصریح کرد: بودجه‌های دولتی کفاف هزینه های انتقال آب را نمی‌دهد و بایستی در این زمینه از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی استفاده شود.

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی