کد خبر : 10378

خسروی:

نماینده مردم بیرجند در مجلس قراردادهای موقت کار را جزو مشکلات و دغدغه‌های جدی کارگران دانست و گفت: کارگران محور اقتصاد هستند و اگر تولید به وسیله کارگران رونق نیابد اقتصاد کشور توسعه نمی‌یابد

حسین خسروی اسفزار با بیان اینکه نامگذاری روز کارگر برای این است که  خدمات این صنف از یاد مردم و مسئولان نرود، گفت: بحث قراردادهای موقت کار از مشکلات و دغدغه‌های کارگران است و آرامش را از آنها سلب کرده است و از سویی این موضوع در تولید نیز تاثیر منفی به جای گذاشته است.

خسروی اسفزار افزود: کارگران به طور مداوم در رابطه با قراردادهای خود استرس دارند و کسی که دنبال اجاره خانه یک ساله اما با قرارداد ۶ ماهه در یک کارخانه مشغول به کار است نمی‌تواند خلاق باشد.

نماینده بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس، پایین بودن حقوق را از دیگر مشکلات کارگران دانست و گفت: با این گرانی و تورم موجود در کشور، حقوق کارگران کفاف زندگی آنها را نمی دهد و مجلس در لایحه بودجه 1400 به قشر پایین جامعه توجه بسیاری کرده است.

وی با تاکید بر اینکه جنگ اکنون جنگ اقتصادی است، گفت: کارگران، محور اقتصاد هستند و اگر تولید به وسیله کارگران رونق نیابد اقتصاد کشور توسعه نمی یابد.

عضو کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس در مورد نقش بانک‌ها در رونق تولید و اقتصاد افزود: بانک ها نباید به فکر منافع خودشان باشند و باید به واحدهای تولیدی کمک کنند./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی