کد خبر : 10201

درخشان:

عضو مجمع نمایندگان سیستان‌وبلوچستان در مجلس، با بیان‌اینکه مراودات روزانه مردم این منطقه با ایالت بلوچستان پاکستان احتمال ورود ویروس کرونای هندی را افزایش می‌دهد، خواستار توجه جدی مسئولان مربوطه به واکسیناسیون در این استان فارغ از تمام زمانبندی‌ها شد.

عبدالناصر درخشان  با اشاره به شیوع گونه جدید ویروس کرونا در کشور هند و خطرهای ناشی از آن، گفت: هم‌اکنون احتمال ورود این ویروس به پاکستان در حالی وجود دارد که این کشور از لحاظ زیرساخت‌های بهداشتی در وضعیت مطلوبی قرار ندارد.

نماینده مردم ایرانشهر، بمپور، دلگان، سرباز، فنوج و راسک و بخش‌های آشار و لاشار و آهوران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با توجه به مراودات بسیار زیاد و روزانه مردم استان سیستان و بلوچستان ایران با ایالت بلوچستان پاکستان، ورود ویروس کرونای هندی کاملا محتمل است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، یادآور شد: نظر به گستردگی  سیستان و بلوچستان و شاخص پایین تخت‌های بیمارستانی در مقایسه با سایر نقاط کشور به‌ویژه در جنوب این استان، لازم است برای جلوگیری از بروز فاجعه انسانی، مسئولان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نسبت به واکسینه کردن مردم این منطقه اقدام کنند، چرا که تحقق این مهم، سرعت انتقال ویروس کرونای هندی به سایر نقاط کشور را کاهش می‌دهد.

عضو مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان در مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: شهرستان راسک که از مهمترین مقاصد روزانه اتباع پاکستانی برای تهیه مایحتاج روزانه بوده، نیازمند توجه بیشتر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و ستاد ملی مقابله با کرونا است که باید در قالب استقرار آزمایشگاه تشخیص مولکولی کرونا و افزایش تعداد تخت‌های آی سی یو در بیمارستان‌های این منطقه محقق شود./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی