کد خبر : 10127

رئیس سازمان غذا و دارو گفت: با تلاش‌های صورت گرفته، طی دو ماه آینده خروج انسولین از زنجیره رسمی را کنترل خواهیم کرد و به صفر می‌رسانیم.

 

محمدرضا شانه‌ساز  در مورد فروش واکسن کرونا در بازار سیاه، گفت: این موضوع بارها مطرح شده و کارشناسان ما در ناصرخسرو حضور یافتند اما هیچ موردی از نشت واکسن‌های وارده شده در بازار سیاه مشاهده نشده است.

احتمال خروج واکسن کرونا از سیستم و نظام شبکه بهداشت بسیار ضعیف است

وی ادامه داد: هر واکسنی که وارد کشور می‌شود برچسب‌گذاری می‌شود و دارای شناسه است و همچنین به طور کامل مشخص است هر دوز واکسن به چه شخصی تزریق شده است بنابراین احتمال خروج واکسن از سیستم و نظام شبکه بهداشت بسیار ضعیف است.

شانه ساز  افزود: از زمان ورود رمدسیویر به کشور شاهد فروش نمونه‌های تقلبی این دارو با قیمت‌های نجومی بودیم و عده‌ای سودجو با فروش داروهای تقلبی مردم را فریب داده‌اند.

رئیس سازمان غذا و دارو در مورد برخی اظهارات مبنی بر فروش انسولین در بازار سیاه، گفت: بر اساس تکلیف قانونی، ثبت انسولین قلمی در سامانه تیتک برای جلوگیری از فروش خارج از چارچوب دو تا سه ماه است شروع شده و در تلاش هستیم  تا حد زیادی از خروج انسولین از زنجیره رسمی جلوگیری کنیم.

وی یادآور شد: طی یک تا دو ماه آینده خروج انسولین از زنجیره رسمی را به طور کامل کنترل خواهیم کرد و به صفر می‌رسانیم البته ممکن است انسولین از مبادی قاچاق وارد کشور شده و به فروش برسد./

 

ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی