کد خبر : 10084

موسوی‌مجد:

رئیس هیئت مدیره انجمن صوتی و تصویری گفت: باید توجه داشت که شرکت‌های کره‌ای در ایران مونتاژ کار نبوده‌اند و از آنجایی که زیرساخت‌های لازم برای تداوم همکاری با این برند‌های کره‌ای در ایران وجود دارد باید سیاست گذاری لازم در این بخش انجام شود.

به گزارش شبکه لوازم خانگی، سیدعلیرضا موسوی‌مجد با اشاره به اینکه شرکت‌های کره‌ای بر اثر مسائل سیاسی در آن زمان قطع همکاری کرده‌اند، گفت: هرچند در شرایط کنونی شرکای ایرانی شرکت‌های کره‌ای با زیرساخت‌های مناسبی که در خلال سال‌های گذشته در جریان تولید مشترک ایجاد کرده‌اند، توانسته‌اند محصولات جایگزین را به مرحله تولید تجاری برسانند و بازار این محصولات هم در حال حاضر مناسب است، اما همواره این شرکت‌ها تابع سیاست‌های کلان صنعتی کشور عمل خواهند کرد، زیرا معتقدیم که باید همکاری در راستای منافع ملی باشد و مشارکت با خارجی‌ها سبب ارتقای کیفیت تولیدات داخلی شود.

موسوی‌مجد با بیان اینکه در ۲ سال گذشته شرکت‌های ایرانی تولیداتی را با برند سام و جی پلاس به بازار عرضه کرده‌اند، گفت: باید توجه داشت که شرکت‌های کره‌ای در ایران مونتاژ کار نبوده اند و از آنجاییکه زیرساخت‌های لازم برای تداوم همکاری با این برند‌های کره‌ای در ایران وجود دارد باید سیاست گذاری لازم در این بخش انجام شود. هر چند باز هم تاکید می‌کنم که شرکت‌های ایرانی علی رغم وجود تمام ظرفیت‌ها و ساختار‌های لازم، برای تداوم همکاری قبلی خود با شرکت‌های کره‌ای تابع سیاست‌های کلان کشور هستند.
وی با تاکید بر اینکه جامعه نیازمند کالای باکیفیت است، تصریح کرد:  همکاری با شرکت‌های خارجی در زمینه لوازم خانگی باید به افزایش عمق ساخت داخل و فناوری تولید ختم شود تا کالا‌های با کیفیت تری تولید شود و مردم از مزایای چنین مشارکت‌هایی نفع ببرند.
ارسال نظر

پربیننده ترین ها
سیاسی
اقتصادی
اجتماعی